19.05.2024 Ogłoszenia Parafialne

 

Zesłanie Ducha Świętego

1/ Przed tygodniem przeżywaliśmy uroczystość wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II po przewodnictwem abpa Mieczysława Mokrzyckiego. Bardzo serdecznie dziękuję za wspólna modlitwę i tak liczny udział naszym kochanym parafianom. Dziękuję przybyłym gościom z Parafii Kolbudy i innych miejsc. Dziękuję państwu Małgorzacie i Pawłowi Szuber oraz scholii dziecięcej, zespołowi młodzieżowemu oraz scholii dorosłych za przepiękną oprawę muzyczną. Dziękuję Grupie Dekoratorskiej. Dziękuję naszym wspólnotom – Szensztackiej, Żywemu Różańcowi i Domowemu Kościołowi za pomoc w przygotowaniu liturgii, dziękuję służbie liturgicznej ołtarza, Panom Szafarzom, dziękuję Bractwu Świętego Pawła z Kolbud. Dziękuję przybyłym Kapłanom za wspólna eucharystię. Szczególnie wdzięczność pragnę wyrazić ks. proboszczowi Janowi Świstowiczowi z parafii Św. Antoniego w Gdańsku Brzeźnie i ks. prałatowi Andrzejowi Legowiczowi – sekretarzowi ks. abpa Mieczysława Mokrzyckiego – dzięki ich staraniu dane nam było przeżyć te wszystkie piękne chwile w Lublewie.
Każdy 22 dzień miesiąca będzie w naszej wspólnocie dniem modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Zapraszam na wieczorną eucharystię po której modlitwa do św. Jana Pawła II oraz błogosławieństwo relikwiami.

2/ W środę po wieczornej Mszy św. będzie możliwość nabycia 3 książek o Janie Pawle II napisanych przez ks. abpa Mieczysława Mokrzyckiego. Zabrakło książek po niedzielnej uroczystości, ale udało się sprowadzić dodatkowe egzemplarze. Podziękowania za to też dla ks. Andrzeja Legowicza za szybką reakcję na naszą prośbę. Ofiara 30 zł za książkę jest przeznaczana na Wyższe Seminarium Duchowne we Lwowie.

3/ W przyszłą niedzielę (26.05) na Mszy św. o 11.30 będziemy przeżywać Msze Święta prymicyjną księdza neoprezbitera Piotra Sawickiego. To pierwsze w historii naszej parafii powołanie kapłańskie. Zapraszam do udziału w tej szczególnej uroczystości. Ksiądz Neoprezbiter na zakończenie udzieli każdemu indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego .

4/ Ministerstwo Edukacji Narodowej otworzyło konsultacje publiczne dotyczące projektu organizacji lekcji religii i etyki w publicznych przedszkolach i szkołach. Z punktu widzenia wychowania chrześcijańskiego i etycznego można je ocenić jako dyskryminujące i wykluczające. Proponowane rozwiązania przełożą się na zmniejszanie uczestników zajęć z powodów logistycznych, nie zaś światopoglądowych. Zachęcamy do pisemnej wypowiedzi do Ministerstwa Edukacji Narodowej na adres tradycyjny lub adresy mailowe: [email protected], [email protected], [email protected].
Jednocześnie zachęcamy do propagowania akcji „Rodzicu – Inwestuj, nie wypisuj!”, aby uświadomić rodziców uczniów o ich wpływie na organizację lekcji religii w przedszkolach i szkołach. Szczegóły na
plakatach (na stronie internetowej/mediach społecznościowych parafii itp.).

5/ Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
· w Gościu Niedzielnym w cenie 10 zł. m.in.: „ Biografia błogosławionego Piera Giorgio Frassatiego”.
· w Niedzieli w cenie 10 zł. m.in.: „ Święty Andrzej Bobola działa z rozmachem.”
· w Gościu Extra w cenie 14 zł m.in.: „Matki świętych i błogosławionych”..

6/ Nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św. w sobotę i niedziele o 17.30.
Adoracja Najświętszego Sakramentu: od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00.

7/ We wtorek na 18.40 do salki parafialnej zapraszam na spotkanie osoby zaangażowane w budowanie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała. W Boże Ciało planujemy następujący porządek nabożeństw: o 07.15 Msza św. w Lublewie i Jankowie, o 09.00 Msza św. po której wyruszy procesja Bożego Ciała do 4 ołtarzy. Bezpośrednio po procesji Msza św. bez kazania (ok. 11.00-11.15). Wieczorem Msza św. o 18.00.

8/ Bóg zapłać za wszelkie wsparcie modlitewne i materialne parafii. Za tydzień taca inwestycyjna.

9/ Zarząd i druhowie z OSP „Salvator” Lublewo Gd. zaprasza na PIKNIK STRAŻACKI , który odbędzie się 26. maja /niedziela/ w godz. 12.00-16.00. w remizie w Lublewie Gd. Moc atrakcji: pokazy samochodów, motocykli , przejażdżki , dmuchańce , poczęstunek, grill , grochówka strażacka i słodkości. Podczas pikniku będzie przeprowadzona kwesta do puszek przeznaczona na zakup nowego samochodu rozpoznawczo-gaśniczego.

10/ Informacje www.parafia-lublewo.pl oraz facebook Parafia NMP Lublewo Gdańskie

11/ Zmarł ś.p Andrzej Rogowicz, w wieku 60 lat, z Lublewa Gdańskiego. Pogrzeb w środę (22.05), o 10.30 różaniec, o 11.00 Msza Św. i pochówek na Cmentarzu Parafialnym.
Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie