POMAGAJMY SOBIE

Strona z kontaktami do osób i organizacji służących pomocą w różnych, trudnych sytuacjach.

Projekt SOS jestem w ciąży powstał w wyniku pragnienia towarzyszenia kobietom, które z tematem trudnej ciąży zostały same. Nie będziemy Cię do niczego przekonywać. Chcemy stanąć przy Tobie i wesprzeć Cię, a jeżeli potrzebujesz pomocy profesjonalistów – znamy wiele osób które będą gotowe Ci pomóc. W tym także ginekologów i psychologów.

Pozwól sobie pomóc

Do Twojej dyspozycji oddajemy telefon zaufania do nas. Jeżeli nie jesteś jeszcze gotowa zadzwonić, w porządku – możesz też do nas napisać. Dobrze rozumiemy jak delikatny jest to temat. Oczywiście zachowamy pełną dyskrecję, a Twoich danych nie będziemy nigdzie udostępniać.

Projekt prowadzony przez fundację
SPOTKAJMY SIĘ POD JERYCHO

Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR

• Twoje małżeństwo przeżywa kryzys,
  • coraz trudniej porozumieć Ci się ze współmałżonkiem,
  • zostałeś/łaś sam/a, jesteś po rozwodzie i czujesz że życie, straciło sens…

Każde trudne sakramentalne małżeństwo jest do uratowania!

Ognisko w Gdańsku – Parafia Świętej Barbary, ul. Długie Ogrody 19

www: Wspólnota Trudnych Małżeństw

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Zespół ds.lecznictwa i pomocy rodzinie:

terapeuta, ksiądz, prawnik, kurator – udzielają porad – zadzwoń i umów się na spotkanie!
Gdańsk, ul. Dyrekcyjna 5, tel. kontaktowy (58) 306-46-65

Duszpasterz uzależnionych

Ks. Bogusław Głodowski
ul. Złota Karczma 24, 80-298 Gdańsk tel. (58) 321-42-05

Dom Samotnej Matki Caritas

Naszą Misją jest niesienie pomocy kobietom ciężarnym, które nie mają własnej rodziny, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, a także ratowanie życia ludzkiego i wskazywanie młodym matkom radości rodzicielstwa. Naszą misją jest również prowadzenie profilaktyki i edukacji młodych dziewcząt znajdujących się w trudnej sytuacji, a także organizowanie kursów i konferencji dotyczących naturalnego planowania rodziny. Do tej pory otoczyliśmy ponad 1 400 mam i dzieci opieką prawną, psychologiczną, duchową i socjalną.

Adres: Matemblewska 67, 80-283 Gdańsk Matemblewo
telefon: +48 58/ 522 43 41, 58/348 03 70
fax: + 48 58/ 522 43 43
www: www.caritas.gda.pl/placowki-cag/dom-samotnej-matki-caritas/