12.05.2024 Ogłoszenia Parafialne

 

Wniebowstąpienie Pańskie

1/ W dniu dzisiejszym o 18.00 – Uroczystość wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II pod przewodnictwem abp Mieczysława Mokrzyckiego – dawnego sekretarza Jana Pawła II. Będzie możliwość nabycia 2 książek o Janie Pawle II napisanych przez ks. abpa Mieczysława Mokrzyckiego („Najbardziej lubił wtorki”, „Miejsce dla każdego”), każda osobiście podpisana przez Arcybiskupa.
Ofiara 30 zł. za książkę jest przeznaczana na Wyższe Seminarium Duchowne we Lwowie.

2/ Wczoraj 48 dzieci z naszej Parafii po raz Pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej, otoczmy je swoją modlitwą oraz ich rodziców i rodziny. Wyrażamy wdzięczność Rodzicom za zaangażowanie, współpracę i przygotowanie uroczystości w kościele. Dziękujemy za dar Dzieci Komunijnych dla Parafii – za dwa nowe ornaty. Dziękujemy panu organiście Piotrowi Buśko za przygotowanie oprawy muzycznej i śpiewów. Od poniedziałku do piątku, przeżywać będziemy BIAŁY TYDZIEŃ, podczas którego zapraszamy wszystkie Dzieci Pierwszokomunijne codziennie na Msze Święte o godzinie 18:00 wraz z nabożeństwem majowym. Proszę o uczestnictwo w strojach z I Komunii oraz aby dzieci zabierały ze sobą swoje książeczki. Modlić się szczególnie będziemy w tym tygodniu:

  • w poniedziałek za rodziców i rodziców chrzestnych
  • we wtorek za babcie i dziadków
  • w środę o pokój na świecie
  • w czwartek za rodzeństwo i całą rodzinę
  • w piątek za nauczycieli, wychowawców, księży

3/ W poniedziałek 13.05 o 17.30 pierwsze Nabożeństwo Fatimskie, w piątek 17.05 dzień modlitwy przez wstawiennictwo św. Brata Alberta – po wieczornej Mszy Św. błogosławieństwo relikwiami.

4/ W przyszłą niedzielę (19.05) na Mszy św. o 11.30 będziemy świętować Rocznicę I Komunii św. Dzieci, które przyjęły rok temu po raz pierwszy komunię św. zapraszam na próbę i spowiedź w sobotę (18.05) na 09.00. Dzieci w miarę możliwości na rocznicę komunii przychodzą w swoich strojach komunijnych.

5/ Nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św. w sobotę i niedziele o 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu: od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00.

6/ W sobotę 18 maja 2024, wszystkich Parafian (dzieci, młodzież, dorosłych, starszych i wszystkie wspólnoty) zapraszamy na czuwanie do Parafii Bożego Ciała w Pręgowie, na Zesłanie Ducha Świętego. Czuwanie takie już od kilku lat, organizowane jest przez wspólnoty Parafii w Pręgowie, Lublewie i Kolbudach. Czuwanie rozpocznie o godzinie 19:00 – modlitwą dzieci, o godzinie 20:00 -Akatyst do Ducha Św. i Adoracja w ciszy, o 21:00 – Apel Jasnogórski i Różaniec, o godzinie 22:00 – modlitwa Uwielbienia zakończenie Eucharystią o godzinie 23:00.

7/ W imieniu studentów z Duszpasterstwa Akademickiego Winiary wraz z naszym duszpasterzem Janem Cieślakiem pragniemy serdecznie podziękować za otwartość serca i możliwość przeprowadzenia zbiórki. Jesteśmy wdzięczni za ciepłe przyjęcie i hojność parafian. Podczas zbiórki zebraliśmy kwotę 3865 zł i 5€ na naszą misję w Rwandzie.Serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać. Zuzanna i Józef.

8/ Zarząd i druhowie z OSP „Salvator” Lublewo Gd. serdecznie zaprasza na PIKNIK STRAŻACKI , który odbędzie się 26. maja /niedziela/ w godz. 12.00-16.00. w remizie w Lublewie Gd. przy ul. Strażackiej. Zapewniamy moc atrakcji: pokazy samochodów , motocykli , przejażdżki , dmuchańce , poczęstunek, grill, grochówka strażacka i słodkości. Do zobaczenia.

9/ Informacje www.parafia-lublewo.pl oraz facebook Parafia NMP Lublewo Gdańskie

10/Zmarł ś.p Krzysztof Kozieł – Rokita, w wieku 49 lat, z Jankowa Gdańskiego. Pogrzeb odbył się w sobotę