05.05.2024 Ogłoszenia Parafialne

 

VI Niedziela Wielkanocna

1/ W piątek przeżywaliśmy nasz Parafialny Odpust. Radość świętowania była możliwa dzięki pomocy i pracy wielu parafian i zaprzyjaźnionych osób. Dziękuję paniom Beacie Bienias, Małgorzacie Fila, Jolancie Tracewicz za przepiękną i wyjątkową dekoracje kwiatową. Dziękuję Parafiankom za upieczone ciasta oraz pomoc w przygotowaniu spotkania przy kawie i ciastku, dziękuję panu Tadeuszowi Wysockiemu za ufundowanie atrakcji dla dzieci, firmie ZDANPOL i Firmie Fryzjerskiej „Gosia” za ufundowane nagrody do papieskiego quizu, firmie Alex Pol za podarowanie lodów. Sołectwu Lublewo za wypożyczenie stołów i ławek. Państwu Flisikowskim za wypożyczenie termosów. Panu Andrzejowi Nosowskiemu za koncert. Firmie Fila użyczenie parkingu. Pani Marcie Papis za zdjęcia. Dziękuję naszym zespołom muzycznym za piękną oprawę muzyczną. Dziękuję Szafarzom, Ministrantom, Panom Kościelnym, lektorom i lektorką, Panom niosącym baldachim, Wspólnocie Szensztackiej i Wspólnocie Domowego Kościoła. Parafianom pomagającym w różnych pracach związanych z uroczystością odpustu – skoszenie trawy, przywiezienie i odwiezienie ławek i stołów, porządki po spotkaniu. Dziękuję wszystkim za obecność, za wspólną Maryjną modlitwę oraz wspólnotowe spotkanie. Bóg zapłać.

2/ Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. zapraszam na próby do uroczystości:
07 maja (wtorek) o 18.40 – grupa komunijna z godziny 10.00 (Próba generalna)
08 maja (środa) o 18.40 – grupa komunijna z godziny 12.00 (Próba generalna)
09 maja (czwartek) – 18.40 – dla obu grup – Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i I Spowiedź dla Dzieci Komunijnych
11 maja (sobota) – I Komunia Św. o 10.00 i 12.00.

3/ Okazja do spowiedzi dla Rodziców Dzieci Komunijnych od poniedziałku do czwartku od 17.00 do 17.45.
W piątek po wyspowiadaniu Dzieci Komunijnych.

4/ Uroczystość rocznicy I Komunii Świętej dla dzieci, które przed rokiem przystąpiły do Pierwszej Komunii odbędzie się 19 maja (niedziela) o 11.30. Próba przed uroczystością i spowiedź – 18 maja (sobota)o 09.00.

5/ 12 maja (niedziela) o 18.00 – Uroczystość wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II pod przewodnictwem abp Mieczysława Mokrzyckiego – Metropolity Lwowskiego, dawnego sekretarza Jana Pawła II. W dzień uroczystości wprowadzenia relikwii, będzie możliwość nabycia 2 książek o Janie Pawle II napisanych przez ks. abpa Mieczysława Mokrzyckiego („Najbardziej lubił wtorki”, „Miejsce dla każdego”), każda osobiście podpisana przez Arcybiskupa. Ofiara 30 zł. za książkę jest przeznaczana na Wyższe Seminarium Duchowne we Lwowie.
W ramach zbiórki na „dar serca” dla Archidiecezji Lwowskiej zabraliśmy kwotę 4000 zł. Bóg zapłać.

6/ Nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św. w sobotę i niedziele o 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu: od poniedziałku do środy od 17.00 do 18.00.

7/ Młodzież klas 6,7,8 i szkół średnich oraz studentów zapraszamy na wyjazd młodzieży do Lednicy, 1 czerwca 2024r. Hasłem Lednicy jest „WRACAJ do DOMU”. Wyjazd o 7:00, powrót 23:00 – 04:00. Koszt 140zł – zapisy i informacje u ks. Patryka w Parafii. Św. Floriana w Kolbudach. Prosimy o jak najszybsze zapisywanie się, tak abyśmy mogli potwierdzić autokar na wyjazd.

8/ Gościmy dziś studentów z duszpasterstwa akademickiego Winiary z Poznania, którzy pojadą na misje do Rwandy. Po mszach świętych będą zbierać ofiary do puszek na potrzeby organizacji wyjazdu. Wśród studentów wyjeżdżających na wolontariat do Rwandy jest też nasza parafianka, dlatego pragniemy ich wspomóc poprzez tą zbiórkę.

9/ Dekanalny Kurs Przedmałżeński rozpocznie się 13 maja o 18.00 w Parafii Św. Floriana w Kolbudach.

10/ Informacje www.parafia-lublewo.pl oraz facebook Parafia NMP Lublewo Gdańskie