28.04.2024 Ogłoszenia Parafialne

 

V Niedziela Wielkanocna

1/ W piątek (03 maja) przeżywamy uroczystość NMP Królowej Polski to dzień naszego Odpustu. Msze Święte w tym dniu o 07.15, 08.45 (Jankowo), 10.00, 12.00 (Suma odpustowa) i 18.00. Uroczystości Odpustowe o 12.00 poprowadzi ks. dr Jakub Zinka – dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Kazimierza – w Gdańsku Zaspie. Odpust to święto imienin parafii. W imieniu Rady Parafialnej, Parafian, którzy włączyli się w przygotowania i kapłanów zapraszam po Mszy św. odpustowej na kawę i ciastko na placu przy nowej plebanii. Dla dzieci będzie czekała dmuchana zjeżdżalnia, odbędzie się też rodzinny quiz wiedzy o Janie Pawle II z nagrodami. Czas spotkania umili nam występ p. Andrzeja Nosowskiego niech ta chwila spotkania po Eucharystii pozwoli nam ucieszyć się z tworzonej przez nas parafialnej wspólnoty. Ciasta na odpust można przynosić na plebanie w czwartek od 09.00 do 12.00 oraz od 15.00 do 17.30. W tym dniu plac za plebanią będzie wyłączony z możliwości parkowania. Dzięki uprzejmości państwa Fila w tym dniu możemy korzystać z placu parkingowego przy Centrum Grzewczym Fila. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2/ 12 maja (niedziela) o 18.00 – Uroczystość wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II pod przewodnictwem abp Mieczysława Mokrzyckiego – Metropolity Lwowskiego, dawnego sekretarza Jana Pawła II. Pragniemy przekazać ks. abp Mieczysławowi dar serca na rzecz Jego Archidiecezji. Dlatego wszystkie ofiary złożone na kolektę w dzień naszego odpustu (03 maja) przeznaczone będą na rzecz wsparcia dla Archidiecezji Lwowskiej. W dzień uroczystości wprowadzenia relikwii, będzie możliwość nabycia 2 książek o Janie Pawle II napisanych przez ks. abpa Mieczysława Mokrzyckiego („Najbardziej lubił wtorki”, „Miejsce dla każdego”), każda osobiście podpisana przez Arcybiskupa. Ofiara 30 zł. za książkę jest przeznaczana na Wyższe Seminarium Duchowne we Lwowie.

3/ W środę rozpoczyna się Maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św., w sobotę i niedziele o 17.30.
1 maja o 18.00 Msza św. w intencji Wspólnoty Szensztackiej.

4/ W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek – modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne. W Jankowie Msza św. o godz. 17.00, okazja do spowiedzi od 16.30. W Lublewie Msza św. o godz.18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00, o 21.00 Godzina Święta.
W czwartek w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z komunią świętą.
I sobota – o 7.30 nabożeństwo pierwszych sobót..

5/ Adoracja Najświętszego Sakramentu: od poniedziałku do środy od 17.00 do 18.00.

6/ Młodzież klas 6,7,8 i szkół średnich oraz studentów zapraszamy na wyjazd młodzieży do Lednicy, 1 czerwca 2024r. Hasłem Lednicy jest „WRACAJ do DOMU”. Wyjazd o 7:00, powrót 23:00 – 04:00.
Koszt 140zł – zapisy i informacje u ks. Patryka w Parafii. Św. Floriana w Kolbudach. Prosimy o jak najszybsze zapisywanie się, tak abyśmy mogli potwierdzić autokar na wyjazd.

7/ W przyszłą niedziele będziemy gościć studentów z duszpasterstwa akademickiego Winiary z Poznania, którzy pojadą na misje do Rwandy. Po mszach świętych będą zbierać ofiary do puszek na potrzeby organizacji wyjazdu. Wśród studentów wyjeżdzających na wolontariat do Rwandy jest też nasza parafianka, dlatego pragniemy ich wspomóc poprzez tą zbiórkę.

8/ Dekanalny Kurs Przedmałżeński rozpocznie się 13 maja o 18.00 w Parafii Św. Floriana w Kolbudach.

9/ Informacje www.parafia-lublewo.pl oraz facebook Parafia NMP Lublewo Gdańskie

10/ W poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp. Mieczysława Laskowskiego z Lublewa, odszedł do Pana w
wieku 73 lat. Różaniec o 11.30, o 12.00 Msza św. pogrzebowa i pochówek na cmentarzu parafialnym.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Zapowiedź II (3/2024) Adrian Trzcionkowski, kawaler, Lublewo Gdańskie, Paulina Średnicka, panna, Łapy