01.04.2024 Ogłoszenia Parafialne

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Wielkanoc to ta noc, w której światło Paschału rozprasza wszelkie ciemności tego świata i naszego życia. Chrystus Zmartwychwstały jaśnieje Miłością, oddał swoje życie i zmartwychwstał, abyś mógł żyć wiarą że Niebo to cel życia, nadzieją że Bóg w tej wędrówce jest Przyjacielem niosącym z Toba Krzyż, Piekarzem Chleba Niebiańskiego, Przewodnikiem niosącym przed Toba latarnię radosnej światłości. Niech to światło, które dzisiaj wypełniło naszą świątynię, wypełni też nasze domy, domy naszych przyjaciół i nasze serca.
Niech Pan obdarzy świat pokojem. Niech umilkną wojny.
Chrystus Zmartwychwstał. Prawdziwie Zmartwychwstał
Z pamięcią w modlitwie Wasi kapłani – ks. Rafał i ks. Tomasz

1/ Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. o 7.15, 08.45 (Jankowo), 10.00 i 11.30
W tym dniu nie będzie Mszy św. o 18.00. Taca w tym dniu przeznaczona na KUL.

2/ Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. zapraszam na zdawanie katechizmu
we wtorek i środę od 16.15 do 17.00. Pierwsze próby do uroczystości:
09 kwietnia (wtorek) o 16.15 – grupa komunijna z godziny 10.00
10 kwietnia (środa) o 16.15 – grupa komunijna z godziny 12.00.

3/ (02.04) przypada 19 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy na wieczór
modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
O 21.00 Apel Jasnogórski (modlitwy, śpiewy, fragmenty papieskich przemówień)
o 21.37 – modlitwa do św. Jana Pawła II i zakończenie czuwania.

4/ Adoracja Najświętszego Sakramentu: wtorek, środa, piątek od 17.00 do 18.00.

5/ W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
I czwartek – modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne. W Jankowie
Msza św. o godz. 17.00, okazja do spowiedzi od 16.30. W Lublewie Msza św. o godz.18.00.
Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00, o 21.00 Godzina Święta.
I piątek – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi od
06.30 do 07.00 i od 17.00 do 18.00. Msza św. o 18.00 w intencji uzależnionych i ich rodzin.
I sobota – o 7.30 nabożeństwo pierwszych sobót.

6/ Nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego w niedziele i poniedziałek na Mszy św.
o 10.00, od wtorku do piątku o 17.50, w sobotę w czasie Mszy św. o 18.00.

7/ W ramach akcji zbiórki żywności organizowanej przez panią sołtys Dorotę Repeć i parafialny
caritas, zebrano dary, z których przygotowano świąteczne paczki dla 21 rodzin. Wszystkim
darczyńcom składamy serdeczne podziękowania. Podziękowania również dla sklepu Lewiatan
w Lublewie za umożliwienie przeprowadzenia naszej akcji.

8/ Za tydzień Uroczystość Miłosierdzia Bożego – o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu,
koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do 16.00.

9/ Pragnę podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania związane z Triduum Paschalnym: Grupie Dekoratorskiej – Rodzinie Bienias i Fila za piękne dekoracje kościoła, p. Krzysztofowi Sajdutko za ekspresowe wykonanie stojaka pod Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego. Dziękuję panom Kościelnym, Ministrantom, Szafarzom, Lektorom i Lektorkom Kantorom, Scholce Muzycznej, w sposób szczególny państwu Małgorzacie i Pawłowi Szuber, Panom niosącym baldachim, dziękuję naszym Strażakom za przygotowanie ogniska, p. Alicji za przygotowanie świątyni do uroczystości, p. Jolancie za dekoracje kwiatowe.
Dziękuję wszystkim Parafianom za wspólne trwanie na modlitwie w te święte dni.
Dziękuję za obecność na całonocnej adoracji. Dziękuję, za wszystkie nadesłane życzenia, przesłane smsy.
Dziękujemy za słodkie podarki.