10.03.2024 Ogłoszenia Parafialne

 

IV Niedziela Wielkiego Postu

1/ Rozpoczynamy święty czas rekolekcji – czas dany nam na zasłuchanie się w słowo Boże mające nam pomóc przemyśleć swoje życie, rozpalić w nas na nowo wiarę. Rekolekcje poprowadzi o. Marek Socha – kapucyn, który przyjechał do nas z Austrii. Nauki do środy o 10.00 i 18.00. Od wtorku wieczorem do środy wieczorem przeżywać będziemy też czas nawiedzenia relikwii św. Wojciecha – pielgrzymującego po parafiach naszej archidiecezji w ramach przygotowania do obchodów 100 rocznicy powstania Diecezji Gdańskiej. Szczegółowy plan rekolekcji na plakatach, na wyłożonych pod chórem ulotkach, także w internecie i na facebooku. Kolekta we wtorek wieczorem a także w środę rano i wieczorem będzie wyrazem naszego podziękowania dla naszego rekolekcjonisty o. Marka – przeznaczona będzie na potrzeby zakonu Ojców Kapucynów. Za ten dar serca i wdzięczności składamy szczere podziękowania.

2/ Adoracja Najświętszego Sakramentu: w poniedziałek, czwartek i piątek od 17.00 do 18.00.

3/ Nabożeństwa wielkopostne:
Droga Krzyżowa w piątek: 16.30 dla dzieci z rodzicami; 18.30 dla dorosłych, w kaplicy w Jankowie w czwartek o 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.

4/ Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. w tym tygodniu
nie mają swoich spotkań w salce w Lublewie i w kaplicy w Jankowie.

5/ Ksiądz Arcybiskup zaprasza, aby parafię archidiecezji, rodziny i indywidualne osoby włączyły się w zainicjowaną przez abp. Stanisława Gądeckiego Nowennę w intencji Ojczyzny. Będzie ona miała miejsce w dniach 16-24 marca br. i polegać ma na odczytaniu intencji na dany dzień, odmówieniu „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwy w intencji Ojczyzny (sugeruje się tę autorstwa ks. Piotra Skargi). W naszej parafii nowennę odmawiać będziemy po każdej Mszy św. Szczegóły na specjalnej stronie dedykowanej wydarzeniu www.nowenna2120.pl.

6/ Bóg zapłać za wszelką modlitwę, ofiary i pomoc na rzecz naszej parafii. W przyszłą niedzielę nasza taca będzie kolektą inwestycyjną.

7/ Informacje www.parafia-lublewo.pl oraz facebook Parafia NMP Lublewo Gdańskie

8/ Przychylając się do prośby lokalnej grupy czcicieli Matki Bożej z Kibeho w Rwandzie (zakończone w 1989 r. objawienia zostały uznane przez Kościół w 2021 r.), Ksiądz Arcybiskup zachęca do promowania wśród wiernych modlitwy, o którą prosiła Matka Boża. Mowa o tzw. Różańcu siedmiu boleści. W swoim założeniu ma prowadzić do zrozumienia zła grzechu, rodząc i potęgując skruchę oraz potrzebę ciągłego nawrócenia. Otrzymaliśmy bezpłatne koronki służące do odmawiania tego różańca wraz z opisem jak odmawiać modlitwę. Znajdują się w koszyku pod chórem.

9/ Ogłoszenia sołeckie
W sklepie Lewiatan można przekazywać artykuły spożywcze dla osób potrzebujących. Wózek znajduje się przy kasie. Zbieramy do 29 marca.