26.05.2024 Ogłoszenia Parafialne

 

Uroczystość Najświętszej Trójcy

1/ W dniu Matki wszystkim Mamom składamy z serca płynące życzenia opieki Maryi, potrzebnych łask, zdrowia, cierpliwości i miłości najbliższych na każdy dzień, a dla zmarłych naszych Mam modlimy się o radość Nieba.

2/ Dzisiaj o 11.30 swoją Mszę św. prymicyjną odprawi nasz parafianin ks. neoprezbiter Piotr Sawicki.
Polecamy ks. Piotra modlitwie naszej parafialnej wspólnoty na początku kapłańskiej drogi.

3/ Nabożeństwo majowe do piątku po wieczornej Mszy Św.

4/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do środy i w piątek od 17.00 do 18.00.

5/ W najbliższy czwartek, 30 maja, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu o 7.15 w Lublewie i Jankowie, o 09.00, następnie Procesja Bożego Ciała, po procesji Msza św. około 11.00 i o 18.00. Po Mszy św. o 09.00 wyruszy procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. I – przy starej plebani (Jankowo), II – na ul. Szkolnej (Bielkowo), III – przy sklepie Patoka (Bąkowo), IV – przy kościele (Lublewo).
Udział w procesji jest naszym publicznym wyznaniem wiary. Zachęcam i proszę o udekorowanie trasy i naszych domów. Zapraszam do udziału w procesji dzieci komunijne w swoich strojach oraz dzieci sypiące kwiatki. Próby sypania kwiatków we wtorek i środę o 18.30. Bardzo proszę o przynoszenie płatków kwiatów dla dzieci, które można przynosić do zakrystii albo na plebanię. Zachęcam i zapraszam do aktywnego włączenia się w naszą parafialna procesję. Kolekta podczas Mszy św. o 09.00 przeznaczona będzie na nowe banery do ołtarzy na Boże Ciało.

6/ Procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy Świętej, z wyjątkiem Niedzieli, gdy procesja będzie po Mszy Św. o 11.30.

7/ W tym i przyszłym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I sobota miesiąca – o 7.30 nabożeństwo pierwszych sobót. Msza św. o 08.00 w intencji Wspólnoty Szensztackiej. W godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z komunią świętą. Za tydzień 07.06. I piątek – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi od 06.30 do 07.00 i od 17.00 do 18.00. Msza św. o 18.00 w intencji uzależnionych i ich rodzin.

8/ Mając na uwadze duchowe dobro wiernych, metropolita gdański abp Tadeusz Wojda, udziela wszystkim wiernym przebywającym na terenie archidiecezji gdańskiej 31 maja 2024 r., dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w tym dniu. Osoby chcące skorzystać ze zwolnienia, zobowiązuje się do odmówienia dowolnej modlitwy w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

9/ Parafia św. Antoniego w Gdańsku Brzeźnie organizuje pielgrzymkę samolotowo – autokarową na Sycylię w terminie 19 – 29 września. Koszt od osoby to 1350 euro + bilet lotniczy. Program pielgrzymki i dane kontaktowe na plakacie w gablocie.

10/ W zakrystii dostępne są egzemplarze 3 książek abpa Mieczysława Mokrzyckiego o Janie Pawle II, każda książka z autografem abpa Mieczysława. Ofiara 30 zł. za książkę jest przeznaczana na Wyższe Seminarium Duchowne we Lwowie.

11/ Bóg zapłać za wszelkie wsparcie modlitewne i materialne parafii, szczególnie za dzisiejszą tacę inwestycyjną.

12/ Zarząd i druhowie z OSP „Salvator” Lublewo Gd. zaprasza na PIKNIK STRAŻACKI, który odbędzie się 26. maja /niedziela/ w godz. 12.00-16.00. w remizie w Lublewie Gd. Moc atrakcji: pokazy samochodów, motocykli, przejażdżki, dmuchańce, poczęstunek, grill , grochówka strażacka i słodkości. Podczas pikniku będzie przeprowadzona kwesta do puszek przeznaczona na zakup nowego samochodu rozpoznawczo-gaśniczego.

13/ Informacje www.parafia-lublewo.pl oraz facebook Parafia NMP Lublewo Gdańskie

14/ Zapowiedź przedślubna I:
Piotr Paweł Moczarski – kawaler, Lublewo i Aleksandra Katarzyna Kostuch – panna, Gdańsk

15/ Zmarła ś.p Alicja Ziółkowska, noworodek. Pogrzeb odbył się w sobotę.
Dobry Jezu a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie