02.06.2024 Ogłoszenia Parafialne

 

IX Niedziela Zwykła

1/ Składam serdeczne podziękowania dla Parafian i Gości za udział w procesji i wspólną modlitwę w uroczystość Bożego Ciała. Dziękuje budowniczym ołtarzy, dzieciom sypiącym kwiatki, dzieciom pierwszokomunijnym, dziękuję niosącym sztandary, kapliczki Matki Bożej, panom niosącym baldachim, nagłośnienie, Ochotniczej Straży Pożarnej za sztandar, asystę i zapewnienie nam bezpieczeństwa. Podziękowania dla Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii, Liturgicznej Służby Ołtarza, Panom Kościelnym, Scholii i Prowadzącym Śpiew. Dziękuję orkiestrze Brass Friends. Dziękuję państwu Małgorzacie i Dariuszowi Fila – dzięki którym możliwa była obecność orkiestry na procesji.

2/ Procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy Świętej do czwartku. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. W tym dniu z racji uroczystości nie Obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3/ Nabożeństwo czerwcowe każdego dnia po wieczornej Mszy Św.

4/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do środy i w piątek od 17.00 do 18.00.

5/ W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
I czwartek – modlitwa za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Adoracja po wieczornej Mszy św. do 22.00. O 21.00 Godzina Święta
I piątek – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi od 06.30 do 07.00 i od 17.00 do 18.00. Msza św. o 18.00 w intencji uzależnionych i ich rodzin.

6/ Parafia w Otominie organizuje pielgrzymkę śladami św. Pawła na Maltę w dniach 17-24 września.
Koszt 3790 + bilet lotniczy. Kontakt 501854817. Szczegóły na plakacie w gablocie.

7/ Parafia św. Antoniego w Gdańsku Brzeźnie organizuje pielgrzymkę samolotowo – autokarową na Sycylię w terminie 19 – 29 września. Koszt od osoby to 1350 euro + bilet lotniczy. Program pielgrzymki i dane kontaktowe na plakacie w gablocie.

8/ Ostatnia okazja nabycia 3 książek abpa Mieczysława Mokrzyckiego o Janie Pawle II, każda książka z autografem abpa Mieczysława. Ofiara 30 zł. za książkę jest przeznaczana na Wyższe Seminarium Duchowne we Lwowie.

9/ Dekretem Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy – ks. Tomasz Szala kończy posługę wikariusza w naszej wspólnocie i zostaje przeniesiony do parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego w Gdańsku Kokoszkach. Nowym wikariuszem w naszej parafii został ks. Jakub Wojewódka, który przybędzie z parafii Chrystusa Króla w Gdańsku. Dekrety wchodzą w życie z końcem sierpnia. Wówczas podczas eucharystii podziękujemy ks. Tomaszowi za 2 letnią posługę w naszej wspólnocie parafialnej.

10/ Informacje www.parafia-lublewo.pl oraz facebook Parafia NMP Lublewo Gdańskie

11/ Zapowiedź przedślubna II:
Piotr Paweł Moczarski – kawaler, Lublewo i Aleksandra Katarzyna Kostuch – panna, Gdańsk

12/ Zmarła ś.p. Janina Mostył, w wieku 89l, z Bąkowa. Pogrzeb odbył się w środę.
Dobry Jezu a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie