21.04.2024 Ogłoszenia Parafialne

 

IV Niedziela Wielkanocna

1/ Niedziela Dobrego Pasterza – modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Szczególnie w intencji Gdańskiego Seminarium Duchownego. Dziękujemy klerykowi Mikołajowi Stol za jego dzisiejszą obecność pośród nas i jego świadectwo powołania. Przy wyjściu z kościoła możliwość nabycia pisma kleryków Novellea Olivarum.

2/ Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. zapraszam na próby do uroczystości:
23 kwietnia (wtorek) o 18.40 – grupa komunijna z godziny 10.00
24 kwietnia (środa) o 18.40 – grupa komunijna z godziny 12.00
07 maja (wtorek) o 18.40 – grupa komunijna z godziny 10.00 (Próba generalna)
08 maja (środa) o 18.40 – grupa komunijna z godziny 12.00 (Próba generalna)
09 maja (czwartek) – 18.40 – dla obu grup – Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i I Spowiedź dla Dzieci Komunijnych
11 maja (sobota) – I Komunia Św. o 10.00 i 12.00

Uroczystość I Komunii Świętej w roku 2025 odbędzie się 10 maja.

3/ Uroczystość rocznicy I Komunii Świętej dla dzieci, które przed rokiem przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 19 maja (niedziela) o 11.30.
Próba przed uroczystością i spowiedź – 18 maja (sobota) o 09.00.

4/ Adoracja Najświętszego Sakramentu: od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00.

5/ W uroczystość Matki Bożej Królowej Polski przypada nasz parafialny odpust. Uroczysta Msza Święta Odpustowa o 12.00. Uroczystości odpustowe poprowadzi ks. dr Jakub Zinka – dyrektor Katolickiej Szkoły Katolickiej im. Św. Kazimierza na Gdańskiej Zaspie. Po Mszy św. odpustowe parafialne spotkanie na kawce i ciastku u Maryi. ( w tym roku planujemy to spotkanie na placu przy nowej plebani).
W maju czekają nas jeszcze inne ważne uroczystości:
12 maja (niedziela) o 18.00 – Uroczystość wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II pod przewodnictwem abp Mieczysława Mokrzyckiego – Metropolity Lwowskiego, dawnego sekretarza Jana Pawła II. Otrzymaliśmy list od abpa Mieczysława, w którym dziękuje za zaproszenie na uroczystości, podczas których podaruje naszej wspólnocie relikwie św. Jana Pawła II.
26 maja (niedziela) o 11.30 – Msza św. prymicyjna naszego parafianina ks. Piotra Sawickiego.

6/ Za wszelkie ofiary składane na kolektę i na konto składamy z serca płynące podziękowania. Dziękuję naszym Parafiankom, które przybyły i zgłosiły swoja pomoc w przygotowaniu naszego odpustowego spotkania przy kawie i ciastku. Wciąż można zgłosić gotowość wsparcia nas poprzez upieczenie ciasta na spotkanie odpustowe.
Dziękuje panu Krzysztofowi Sajdutko za zaprojektowanie i wykonanie relikwiarium (gabloty na relikwie) umieszczonego pod obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej.

7/ Informacje www.parafia-lublewo.pl oraz facebook Parafia NMP Lublewo Gdańskie

8/ W poniedziałek odbył się pogrzeb śp. Jana Markowskiego z Lublewa, odszedł do Pana w wieku 98 lat.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Zapowiedź II (2/2024)
Michał Jakub Kozioł, kawaler, Lublewo Gdańskie, Paulina Maria Pluwak, panna, Lublewo Gdańskie

Zapowiedź I (3/2024)
Adrian Trzcionkowski, kawaler, Lublewo Gdańskie, Paulina Średnicka, panna, Łapy