17.03.2024 Ogłoszenia Parafialne

 

V Niedziela Wielkiego Postu

1/ Adoracja Najświętszego Sakramentu: od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00.

2/ Nabożeństwa wielkopostne:
Droga Krzyżowa w piątek: 16.30 dla dzieci z rodzicami; 18.30 dla dorosłych, w kaplicy w Jankowie w czwartek o 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.

3/ Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. zapraszam na spotkanie we wtorek lub środę o 16.30 w Lublewie, oraz w czwartek o 16.30 w Jankowie.

4/ Ksiądz Arcybiskup zaprasza, aby parafie archidiecezji, rodziny i indywidualne osoby włączyły się w zainicjowaną przez abp. Stanisława Gądeckiego Nowennę w intencji Ojczyzny. Będzie ona miała miejsce w dniach 16-24 marca br. i polegać ma na odczytaniu intencji na dany dzień, odmówieniu „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwy w intencji Ojczyzny (sugeruje się tę autorstwa ks. Piotra Skargi). W naszej parafii nowennę odmawiać będziemy po każdej Mszy św. Szczegóły na specjalnej stronie dedykowanej wydarzeniu www.nowenna2120.pl.

5/ Bóg zapłać za wszelką modlitwę, ofiary i pomoc na rzecz naszej parafii. Do skarbonki pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dzisiejsza taca jest kolektą inwestycyjną.

6/ Informacje www.parafia-lublewo.pl oraz facebook Parafia NMP Lublewo Gdańskie

7/ Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych oraz nawiedzeniu relikwii św. Wojciecha. Niech ten czas przyniesie Wam Boże łaski i pokój w sercu. Dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom naszej Szkoły w Lublewie za możliwość przeprowadzenia rekolekcji dla dzieci i za okazaną pomoc w ich organizacji.

8/ Ogłoszenia sołeckie
W sklepie Lewiatan można przekazywać artykuły spożywcze dla osób potrzebujących. Wózek znajduje się przy kasie. Zbieramy do 29 marca.