03.03.2024 Ogłoszenia Parafialne

 

III Niedziela Wielkiego Postu

1/ Adoracja Najświętszego Sakramentu: od poniedziałku do środy i w piątek od 17.00 do 18.00.

2/ Nabożeństwa wielkopostne:
Droga Krzyżowa w piątek: 16.30 dla dzieci z rodzicami; 18.30 dla dorosłych, w kaplicy w Jankowie w czwartek o 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.

3/ W tym tygodniu przypada I czwartek – modlimy się w intencji kapłanów i nowe powołania. Adoracja po Mszy św. wieczornej do 24.00. Od 23.00 Godzina Święta. Okazja do spowiedzi dla pracujących do późna od 21.00 do 23.00.

4/ Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. zapraszam na spotkanie we wtorek lub środę o 16.30 w Lublewie, oraz w czwartek o 16.30 w Jankowie. W środę na 18.45 zapraszam na spotkanie do salki parafialnej rodziców, odpowiedzialnych za poszczególne grupy komunijne.

5/ W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. rozpoczniemy czas naszych parafialnych rekolekcji, które potrwają do środy (13.03). Rekolekcje wygłosi o. Marek Socha – kapucyn. Nauki rekolekcyjne od poniedziałku do środy o 10.00 i 18.00. W czasie rekolekcji przeżywać będziemy nawiedzenie relikwii św. Wojciecha, które przybędą do nas we wtorek wieczorem (12.03) i pożegnamy je w środę wieczorem. Szczegółowy plan peregrynacji na plakatach i na facebooku.

6/ Nasza Parafia posiada nowy numer komórkowy. Nr tel. 786 – 339 – 048

7/ Informacje www.parafia-lublewo.pl oraz facebook Parafia NMP Lublewo Gdańskie

8/ Przychylając się do prośby lokalnej grupy czcicieli Matki Bożej z Kibeho w Rwandzie (zakończone w 1989 r. objawienia zostały uznane przez Kościół w 2021 r.), Ksiądz Arcybiskup zachęca do promowania wśród wiernych modlitwy, o którą prosiła Matka Boża. Mowa o tzw. Różańcu siedmiu boleści. W swoim założeniu ma prowadzić do zrozumienia zła grzechu, rodząc i potęgując skruchę oraz potrzebę ciągłego nawrócenia. Otrzymaliśmy bezpłatne koronki służące do odmawiania tego różańca wraz z opisem jak odmawiać modlitwę. Znajdują się w koszyku pod chórem.

9/ Ogłoszenia sołeckie
W sklepie Lewiatan można przekazywać artykuły spożywcze dla osób potrzebujących. Wózek znajduje się przy kasie. Zbieramy do 29 marca.

16 marca w godzinach 11-13. w świetlicy wiejskiej w remizie OSP, odbędą się warsztaty ozdób wielkanocnych, prowadzone przez florystykę. Udział bezpłatny, zapewniamy wszystkie potrzebne artykuły. Prosimy o zgłaszanie się chętnych osób u p. Sołtys.