11.12.2022 III Niedziela Adwentu

 

1/ W czasie adwentu zapraszamy dzieci i dorosłych na Msze święte roratnie od poniedziałku do piątku o 06.30, w sobotę o 08.00.

2/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku piątek od 17.00 do 18.00.W środę o 17.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3/ Na stoliku przy wyjściu z kościoła dostępny jest opłatek na stół wigilijny za dobrowolną ofiarę, oraz świece Caritas w ramach wigilijnego dzieła pomocy dzieciom. (Duża świeca 20 zł, mała 10 zł.) Akcja Caritasu cieszy się dużym zainteresowaniem i dysponujemy już ostatnimi świecami.

4/ W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku. Rekolekcje poprowadzi o. Romuald Kszuk z Instytutu Ojców Szensztackich, pełniący funkcję Krajowego Moderatora Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej. Ojciec Romuald wygłosi nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. niedzielnych, oraz w poniedziałek i wtorek na Mszy św. o 08.00 i 18.00. Wtorkowa kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Ojców Szensztackich.
Ojciec Romuald, prosił o przekazanie prośby. Chciałby, aby za tydzień na każdej Mszy św. odbyło się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, dlatego zachęcamy małżeństwa do wspólnego uczestniczenia za tydzień w Eucharystii, aby wspólnie przeżyć ten piękny obrzęd jako przygotowanie do rodzinnych świąt bożonarodzeniowych.

5/ Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. zapraszam na spotkanie we wtorek lub środę o 16.30 w Lublewie, oraz w niedzielę po Mszy św. o 13.00 w Jankowie. Poświęcenie medalików i łańcuszków będzie za tydzień w niedziele (18.12) na Mszy św. o 11.00 oraz 13.00 w Jankowie. Dzieci medaliki i łańcuszki dostaną bezpośrednio przed Mszą św. Również za tydzień po Mszy św. o 11.00 i 13.00 krótkie spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.

6/ Kandydaci do bierzmowania mają dzisiaj swój dzień skupienia w naszej parafii. Rozpoczęcie o 14.00 w salce parafialnej, zakończenie Mszą Świętą o 18.00. W przyszłą niedzielę bierzmowani mają wspólne spotkanie po Mszy św. wieczornej (ok. 18.45).

7/ Przypominamy, o akcji „Paczuszka dla Maluszka”, której celem jest zbiórka artykułów higienicznych dla dzieci z domów samotnej matki. Pod chórem dostępne są ulotki związane z tą akcją, a także skrzynia do której będzie można składać przygotowane paczuszki.

8/ W tym czasie parafia i sołectwo pragniemy nieść pomoc najbardziej potrzebującym parafianom i mieszkańcom naszych miejscowości. Możemy to zrobić zabierając wyłożoną torbę Caritasu, przynosząc wypełnioną produktami dla potrzebujących, również w sklepie Lewiatan przy kasie jest koszyk w którym można zostawiać produkty z których przygotujemy świąteczne paczki.

9/ W wigilię planujemy następujący porządek nabożeństw: 16.00 Msza św. wigilijna dla dzieci. W Jankowie pasterka o 22.00, W Lublewie pasterka o 22.00 i 24.00.

10/ Zmarła +Domicela Sawicka, l.91, z Lublewa. Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o 10.00, dalsze ceremonie o 12.00 na cmentarzu łostowickim.
Dobry Jezu a nasz Panie…