25.02.2024 Ogłoszenia Parafialne

 

II Niedziela Wielkiego Postu

1/ W poniedziałek ks. abp Tadeusz Wojda SAC udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Polecamy tych 55 młodych ludzi modlitwie całej wspólnoty parafialnej. Młodzież i świadkowie gromadzą się w kościele o 17.30.
Uroczystość bierzmowania rozpoczyna się o 18.00.

2/ Adoracja Najświętszego Sakramentu: od wtorku do piątku od 17.00 do 18.00.

3/ Nabożeństwa wielkopostne:
Droga Krzyżowa w piątek: 16.30 dla dzieci z rodzicami; 18.30 dla dorosłych, w kaplicy w Jankowie w czwartek o 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.

4/ W tym tygodniu przypada I piątek – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja do Spowiedzi w Lublewie od 17.00. Msza św. o 18.00 w intencji Wspólnoty Szensztackiej i Rodzin zmagających się z uzależnieniem swoich bliskich.
I sobota – nabożeństwo I sobót rozpoczniemy o godz. 07.30. Od 09.00 odwiedzimy naszych chorych.

5/ Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. zapraszam na spotkanie we wtorek lub środę o 16.30 w Lublewie, oraz w czwartek o 16.30 w Jankowie.

6/ Nasza Parafia posiada nowy numer komórkowy. Nr tel. 786 – 339 – 048

7/ Informacje www.parafia-lublewo.pl oraz facebook Parafia NMP Lublewo Gdańskie.

8/ Ks. Patryk z parafii w Kolbudach zaprasza na wakacyjny spływ kajakowy w terminie 23-29.06.2024. Informacje na plakacie w internecie, na ulotkach wyłożonych w kruchcie kościoła oraz na Facebooku.

9/ Parafia Bożego Ciała w Pręgowie organizuje w kwietniu tego roku Pielgrzymkę do Włoch (Padwa, Rzym, Asyż, Cascia, Neapol (o. Dolindo), Pompeje, San Giovanni Rotondo, Pietrelcina, Manoppello, Lanciano, Monte S. Angelo). Więcej informacji podano na plakacie i stronie internetowej. Zapisy po nr tel. 517 987 210.

10/ Zapraszamy na Kurs Małżeński organizowany przez wspólnotę Czas dla Rodzin. Jest to cykl siedmiu spotkań (co 2 tygodnie), opracowanych w taki sposób, by pomóc w pracy nad udanym i szczęśliwym związkiem. Kurs dostarcza narzędzi i pomysłów, które mogą poprawić komunikację oraz wzmocnić relację małżeńską i nie ma znaczenia czy jesteście razem rok czy 30 lat. Zachęcamy do potraktowania poszczególnych spotkań jak randki, w trakcie której spróbujemy zainspirować do szczerej rozmowy we dwoje. Internetowa forma oznacza, że można usiąść przy herbacie lub kawie, w zaciszu domu i skorzystać z komputera tylko by posłuchać wprowadzeń. Wszelkie rozmowy są ograniczone tylko do dwojga małżonków. Więcej informacji pod adresem www podanym na plakacie.

11/ Koncert ON MOCĄ to wielka muzyczna uczta, pełna radości, modlitwy i uwielbienia Boga. Zorganizowane w Niedzielę Miłosierdzia Bożego (07 kwietnia w Hali Ergo Arena), daje niesamowitą przestrzeń do świętowania JEZUSA zmartwychwstałego. Spotkanie poprowadzą czołowe zespoły muzyki chrześcijańskiej: TRZECIA GODZINA DNIA, MOCNI W DUCHU oraz MAJA SOWIŃSKA. Ponad 40 artystów na scenie, 5 godzin uwielbienia i 60 pieśni mocy i chwały.Jeżeli zbierze się wystarczająca grupa chętnych zostanie zorganizowany wspólny wyjazd autokarowy. Informacje na ulotkach wyłożonych w kruchcie.
Cena biletu grupowego (powyżej 20 osób) to 139 zł. Zapisy u pani Ewy Patoka (506 132 508).