18.02.2024 Ogłoszenia Parafialne

I Niedziela Wielkiego Postu

1/ Adoracja Najświętszego Sakramentu: od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00.

2/ Nabożeństwa wielkopostne:
Droga Krzyżowa w piątek: 16.30 dla dzieci z rodzicami; 18.30 dla dorosłych i młodzieży,
w kaplicy w Jankowie w czwartek o 17.30
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.

3/ Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. zapraszam na spotkanie we wtorek lub środę o 16.30 w Lublewie, oraz w czwartek o 16.30 w Jankowie.
W przyszłą niedzielę (25.02) na Mszy św. o 11.30 poświęcenie świec i książeczek komunijnych (świece dzieci przynoszą ze sobą, książeczki dostana od ks. Rafała przede mszą).

4/ Kandydatów do bierzmowania zapraszam na próby przed uroczystością do kościoła:
Niedziela -18.45
Czwartek – 18.45 (od 19.30 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania oraz rodziców i świadków – będą obecni również kapłani z parafii z Kolbud).
Sobota – 19.00
Niedziela – 19.00 (próba generalna, mogą uczestniczyć świadkowie)
Sakramentu bierzmowania udzieli ks. abp Tadeusz Wojda w poniedziałek 26 lutego o 18.00.

5/ Dziękujemy za dzisiejszą tacę inwestycyjną, za ofiary na konto parafialne. Kolejny etap wymiany naszego ogrodzenia planujemy rozpocząć w połowie marca.

6/ Nasza Parafia oprócz numeru telefonu stacjonarnego posiada teraz nowy numer komórkowy. Mamy nadzieję, że to ułatwi kontakt z biurem parafialnym. Nr tel. 786 – 339 – 048

7/ Informacje www.parafia-lublewo.pl oraz facebook Parafia NMP Lublewo Gdańskie.

8/ Ks. Patryk z parafii św. Floriana w Kolbudach zaprasza na wakacyjny spływ kajakowy w terminie 23-29.06.2024. Wszystkie informacje na plakacie w internecie, na ulotkach wyłożonych w kruchcie kościoła oraz na Facebooku.

9/ Parafia Bożego Ciała w Pręgowie organizuje w kwietniu tego roku Pielgrzymkę do Włoch (Padwa, Rzym, Asyż, Cascia, Neapol (o. Dolindo), Pompeje, San Giovanni Rotondo, Pietrelcina, Manoppello, Lanciano, Monte S. Angelo). Więcej informacji podano na plakacie i stronie internetowej. Zapisy po nr tel. 517 987 210.

10/ Dzisiaj przed kościołami naszej archidiecezji, decyzją Księdza Arcybiskupa, odbywa się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie. Zebrane środki przekazane zostaną dla seniorów, osób z niepełnosprawnością oraz rodzin, które straciły swój dom.