11.02.2024 Ogłoszenia Parafialne

 

VI Niedziela Zwykła

1/ Dziś rozpoczyna się 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitwą ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.

2/ Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. zapraszam na spotkanie we wtorek lub środę o 16.30 w Lublewie, oraz w czwartek o 16.30 w Jankowie. Pani Krystyna Kolka szyjąca alby komunijne informuje, że alby można odebrać w dniu 15 lutego (czwartek) od 17.00 do 18.00 w salce na plebani.

3/ Kandydatów do bierzmowania zapraszam na spotkanie do kościoła dzisiaj na 16.30.

4/ Na 16 czerwca planowany jest w naszej archidiecezji Marsz dla życia oraz Festiwal dla życia – są to dwie ewangelizacyjne inicjatywy, które mają na celu radosną promocję życia i rodziny w sposób, w jaki pojmuje je Kościół katolicki. Organizatorzy przygotowują koncerty, spotkania ze znanymi mówcami, atrakcje dla dzieci i wiele innych.
W Środę Popielcową (która w tym roku przypada w walentynki), na prośbę Ks. Abpa Tadeusza Wojdy, we wszystkich kościołach naszej archidiecezji będzie przeprowadzona zbiórka do puszek. Zatytułowano ją Walentynka dla życia. Przez złożenie ofiary, będzie można wesprzeć finansowo organizację tego wydarzenia.

5/ W środę – jest Środa Popielcowa – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze święte z posypaniem głów popiołem w tym dniu będą: o godz. 07.00, 10.00, 17.00 (w Jankowie), 18.00. Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży będziemy przeżywać od IV Niedzieli Wielkiego Postu (10–13.03.2023). Rekolekcje wygłosi o. Marek Socha, kapucyn pracujący w Austrii.

6/ Nabożeństwa wielkopostne:
Droga Krzyżowa w piątek: 16.30 dla dzieci z rodzicami; 18.30 dla dorosłych i młodzieży
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.

7/ Dziękujemy za wszelkie ofiary na tacę i konto parafialne. W ramach prac parafialnych zakupiliśmy i wymieniliśmy wszystkie żarówki w iluminacji zewnętrznej naszej pięknej świątyni. Dla ułatwienia parkowania na miejscach postojowych przy plebanii, zostaną zakupione i zamontowane ograniczniki. Dziękujemy za dobre serce.

8/ Nasza Parafia oprócz numeru telefonu stacjonarnego posiada teraz nowy numer komórkowy. Mamy nadzieję, że to ułatwi kontakt z biurem parafialnym. Nr tel. 786 – 339 – 048

9/ Informacje www.parafia-lublewo.pl oraz facebook Parafia NMP Lublewo Gdańskie.

10/ Pogrzeb śp. Marii Kozioł, odbędzie się w poniedziałek (12.02.2024). O 11.30 różaniec za zmarłą, o 12.00 Msza św. pogrzebowa i pochówek na parafialnym cmentarzu „Dobry Jezu a nasz Panie daj Jej wiecznie spoczywanie.”