28.01.2024 Ogłoszenia Parafialne

 

IV Niedziela Zwykła

1/ Zakończyliśmy czas wizyty duszpasterskiej – kolędy. Dziękujemy za każde otwarte drzwi, za każdą wspólną modlitwę w Waszych domach. W tym roku tych otwartych drzwi było trochę więcej niż przed rokiem, co jest nasza wielką radością. Dziękujemy za dobro, uśmiech i każdą rozmowę. Dziękujemy za wszelkie poczęstunki. Dziękujemy za ofiary kolędowe, które pozwolą z spokojem spoglądać w przyszłość, planować dalsze prace oraz pozwolą na uregulowanie zobowiązań, które ma każda parafia wobec seminarium i kurii.
Wielkie Bóg zapłać i niech Boże błogosławieństwo, z którym przychodziliśmy do Waszych domów i Rodzin wspiera Was w każdym dniu tego 2024 roku. Niech poczucie, że tworzymy parafialną wspólnotę przynosi coraz to piękniejsze owoce.

2/ Wracamy do tradycyjnego porządku Mszy:
Poniedziałek, Wtorek, Środa – 07.00 i 18.00,
Czwartek 17.00 (Jankowo) i 18.00,
Piątek 07.00 i 18.00,
Sobota 08.00 i 18.00.

3/ Adoracja Najświętszego Sakramentu: od poniedziałku do środy i w piątek od 17.00 do 18.00.

4/ W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
I czwartek – modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne. W Jankowie Msza św. o godz. 17.00, okazja do spowiedzi od 16.30. W Lublewie Msza św. o godz.18.00.
Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 24.00, o 23.00 Godzina Święta.
I piątek – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi od 06.30 do 07.00 i od 17.00 do 18.00. Msza św. o 18.00 w intencji uzależnionych i ich rodzin.
I sobota – o 7.30 nabożeństwo pierwszych sobót. Msza św. o 08.00 w intencji Wspólnoty Szenstackiej. W godzinach przedpołudniowych ks. Rafał odwiedzi chorych z Komunią.

5/ W piątek (02.02) święto Ofiarowania Pańskiego – Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o 07.00 i 18.00 w Lublewie Gd. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy Świętej. Kolekta w tym dniu przeznaczona na Zakony Kontemplacyjne.

6/ W środę 31.01 planujemy rozpoczęcie rozbierania i porządkowania świątyni z dekoracji świątecznych. Zwracam się z prośba o pomoc do Panów, którzy znaleźliby chwile czasu w środę o 09.00 i zapraszam do kościoła.

7/ W sobotę obchodzimy wspomnienie sw. Błażeja – orędownika i opiekuna w chorobach gardła. W tym dniu po rannej i wieczornej Mszy św. błogosławieństwo gardła przez wstawiennictwo św. Błażeja. Natomiast w poniedziałek 05 lutego wspomnienie św. Agaty- patronki chroniącej od pożarów i związane z nią błogosławieństwo chleba. Obrzędu błogosławieństwa chleba dokonamy podczas Mszy św. w przyszłą niedzielę.

8/ W dniach od 04 do 10 lutego odbywać się będzie w naszej Archidiecezji peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów. Szczegółowy plan miejsc i celebracji na plakacie w naszej gablocie oraz na facebooku i stronie internetowej.

9/ Dziękujemy za wszelkie ofiary na tacę i konto parafialne, szczególnie za dzisiejszą tacę Inwestycyjną. Wraz z zespołem konserwatorów zabytków zostanie przygotowany plan koniecznych prac w naszej świątyni (ochrona i odnowienie malowideł na suficie świątyni, kwestia wentylacji świątyni, wilgoci widocznej na ścianach. W tym miejscu pragnę podziękować naszej parafiance – pani konserwator Annie Pankanin, która podjęła się przygotowania planów prac, uzyskania wymaganych pozwoleń oraz koordynacji tych prac.

10/ Zachęcam do czytania prasy katolickiej; Niedziela i Gość Niedzielny. Dostaliśmy jeszcze 20 egzemplarzy najnowszego numeru czasopisma biblijnego Galilea, którego twórcą i Redaktorem jest ks. bp Piotr Przyborek. Tematem numeru jest Księga Psalmów. Zachęcam do poznawania tajemnic Pisma Świętego.
Galilea jest w cenie 12 zł, dzisiaj ostatnia okazja do nabycia tego numeru Galilei.

11/ Informacje www.parafia-lublewo.pl oraz facebook Parafia NMP Lublewo Gdańskie.

12/ Uczniom i Nauczycielom życzymy na czas ferii dobrej pogody i wypoczynku.