31.12.2023 Ogłoszenia Parafialne

 

Niedziela Świętej Rodziny

W ten Sylwestrowy dzień pragniemy złożyć życzenia naszym Parafianom, Przyjaciołom i Gościom.
Niech Nowy Rok Pański 2024 wypełni Boża miłość,
niech nadzieja pokładana w Bogu pozwoli z nadzieją patrzeć w przyszłość,
niech wiara w dobro wyprosi światu i nam pokój.

Niech ten nadchodzący Nowy Rok jeszcze bardziej zachęci Nas do uczestniczenia we Wspólnocie Kościoła, w życiu naszej ukochanej parafii.

Wszystkim życzymy udanej zabawy sylwestrowej.

1/ Dzisiaj (31.12) o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo przebłagalne na zakończenie roku 2023. Jutro Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Dzień modlitwy o pokój.
Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego.

2/ Adoracja Najświętszego Sakramentu: od wtorku do środy i w piątek od 07.30 do 08.00.
W I czwartek miesiąca adoracja w intencji kapłanów i nowych powołań od 22.00 do 24.00, o 23.00 Godzina Święta.

3/ Rozpoczynamy czas kolędowy. W tym tygodniu Msze św. od wtorku do piątku tylko o 07.00. W Jankowie Msza św. w czwartek o 08.00.

4/ W piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych naszych chorych z Komunia św.

5/ W przyszłą sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). W tym dniu Msze św. według porządku niedzielnego – 07.15, 08.45 (Jankowo), 10.00, 11.30 i 18.00.

6/ Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych na Orszak Trzech Króli, w najbliższą sobotę 6 stycznia o godzinie 13:15, gromadzimy się przy kościele w Kolbudach i ruszymy do Parafii w Lublewie. Dzieci już teraz zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą, samodzielnie wykonaną koronę, który rozstrzygniemy po dojściu do Lublewa. Na miejscu będzie grochówka, ognisko i przede wszystkim budowanie wspólnoty, radując się z tego że Bóg objawił się Światu. Wszystkich zachęcamy do przybrania strojów królewskich.
W tym dniu prosimy o niezostawianie aut na parkingu za plebanią po Mszy o 11.30.

7/ Nasza Parafia wraz z naszymi Sołectwami serdecznie zapraszają za tydzień w niedzielę (07.01) na 16.00 na wspólne kolędowanie do naszej świątyni. Zachęcamy rodziny do przygotowania i zgłoszenia chęci rodzinnego wykonania wybranej kolędy. Mile widziane również zgłoszenia występów solowych, duetów lub instrumentalnych.
Niech to będzie okazja do wspólnego zasłuchania się i śpiewania kolęd. Poczucia na nowo piękna świątecznego czasu zapisanego w śpiewanych kolędach.

8/ Zostały ogłoszone terminy bierzmowania. W naszej parafii uroczystość bierzmowania przeżywać będziemy 26 lutego o 18.00. Sakramentu Bierzmowania udzieli ks. abp Tadeusz Wojda.

9/ Dziękujemy za wszelkie ofiary na tacę i konto parafialne.
Dziękujemy za wszystkie złożone, przesłane życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne.

10/ Informacje www.parafia-lublewo.pl oraz facebook Parafia NMP Lublewo Gdańskie.