26.11.2023 Ogłoszenia Parafialne

Uroczystość Chrystusa Króla

1/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00.

2/ Dzieci Komunijne. Spotkania w salce na plebanii we wtorek i środę o 16.30, oraz w czwartek w kaplicy w Jankowie o 16.30.

3/ Bierzmowanie. Spotkanie dla młodzieży w salce na plebanii w niedzielę:
Gr 1-17.00, Gr 2 -19.00.

4/ I piątek – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi w Lublewie od 17.00. Msza św. o 18.00 w intencji Wspólnoty Szensztackiej i Rodzin zmagających się z uzależnieniem swoich bliskich.

I sobota – nabożeństwo I sobót rozpoczniemy o godz. 07.30.

Wyjątkowo w piątek, a nie w sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzę chorych z Komunią św.
W sobotę kapłani naszej archidiecezji gromadzą się na dniu skupienia w Gdańsku – Oliwie.

5/ W przyszłą niedzielę rozpoczniemy czas adwentu – radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Odpowiadając na sugestie rodziców, postanowiliśmy dokonać zmian, które maja umożliwić dzieciom i rodzicom udział w roratach. Nabożeństwa roratnie dla dzieci będą od poniedziałku do piątku o 18.00, w sobotę o 08.00. Natomiast dorosłych zapraszamy na Msze św. adwentowe od poniedziałku do piątku o 06.30. Jeśli ta zmiana przyniesie dobre owoce to pozostaniemy przy tym rozwiązaniu w kolejnych latach.

Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać od 2 niedzieli adwentu – 10 – 12 grudnia. Rozważania poprowadzi ks. Michał Bielan.

6/ W przeszłą niedzielę rozpoczniemy rozprowadzanie opłatków na stół wigilijny. Będą dostępne przy wyjściu z kościoła za dobrowolną ofiarę. Również za tydzień rozpoczniemy rozprowadzanie świec w ramach akcji Caritasu – Wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Duża świeca w cenie 20 zł, mała w cenie 10 zł.

7/ Dziękujemy za wszelkie ofiary na tacę i konto parafialne, przed tygodniem w ramach tacy inwestycyjnej zebraliśmy kwotę 3800 zł. Dziękujemy za wszelkie modlitwy w intencji parafialnej wspólnoty.

8/ Informacje www.parafia-lublewo.pl oraz facebook Parafia NMP Lublewo Gdańskie.

9/ Ogłoszenie sołeckie:
W sobotę 2.12. w godzinach 14.00-17.00. odbędą się Mikołajki dla dzieci w wieku 0-12 lat z Lublewa Gd. Spotykamy się jak zwykle przy choince skwer ul. Bukowa / Wybickiego. Zapewniamy ubieranie choinki , zabawy ze św. Mikołajem, słodycze, podarunki. Serdecznie zapraszamy sołtys i rada sołecka, do zobaczenia.