22.10.2023 Ogłoszenia Parafialne

 

XXIX Niedziela Zwykła

1/ Gościmy dzisiaj o. Marka Sochę – kapucyna. Wygłosi kazania na wszystkich Mszach św. Zapraszamy serdecznie na 17.00 na koncert pieśni maryjno-franciszkańskich w wykonaniu o. Marka.

2/ Nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do piątku o 17.30, a w sobotę o 7.30.
W niedziele będziemy odmawiać dziesiątek różańca w ramach dziękczynienia na każdej Mszy św. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci we wtorki i środy o 16.30.
Nabożeństwo różańcowe w kaplicy w Jankowie we czwartki o 17.30. Zachęcam do rodzinnego odmawiania różańca w naszych domach.

3/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00.

4/ W poniedziałek (23.10) po wieczornej Mszy św. (ok. 18.30) zapraszamy na wieczór modlitwy ze świętym Ojcem Pio, który poprowadzi o. Marek. Możemy na kartce wypisać swoje intencje (tylko za żywych), które będą przeczytane i „omodlone” przed figurką z relikwiami św. Ojca Pio.

5/ Dzieci Komunijne. Spotkania dla dzieci komunijnych we wtorek i środę o 16.30 w kościele oraz w czwartek o 16.30 w kaplicy w Jankowie. W przyszłą niedzielę (29.10) na Mszy św. o 11.30 poświęcenie różańców dzieci komunijnych oraz spotkanie rodziców dzieci komunijnych po Mszy. Na tym spotkaniu swoje oferty zaprezentują Pani szyjąca alby, oraz Pan Fotograf.

6/ Bierzmowanie. Spotkanie dla młodzieży w salce na plebanii w niedzielę: Gr 1-17.00, Gr 2 -19.00.

7/ W czwartek w ZKiW w Lublewie odbędzie się uroczystość nadania imienia Wandy Chotomskiej Szkole Podstawowej w Lublewie Gdańskim oraz przekazanie sztandaru. Zapraszamy na Mszę św. w czwartek o 09.00, sprawowaną w intencji o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla naszej Szkoły, Dyrekcji, Nauczycieli, Pracowników i Uczniów.

8/ Zbliża się czas naszej listopadowej modlitwy za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła wyłożone zostały kartki na wypominki. Wypominki będziemy odmawiać od 2 listopada podczas różańca o 17.30. Kartki można składać w zakrystii – wówczas podajemy datę wyczytania wypominek.

9/ Przed tygodniem, w Dniu Papieskim, w ramach zbiórki na stypendia dla zdolnej Młodzieży z ubogich rodzin zebraliśmy kwotę 2320 zł. Dziękujemy za Wasze serce i ofiarność.

10/ W dzisiejszą niedzielę odbywa się coroczne, ogólnopolskie liczenie wiernych obecnych w kościele i przystępujących do komunii św.

11/ W przyszłą sobotę uroczystość świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W tym dniu naszą modlitwą obejmijmy wszystkich solenizantów, a szczególnie naszego pasterza – abpa Tadeusza Wojdę.

12/ Parafia św. Floriana w Kolbudach zaprasza dzieci na Bal Wszystkich Świętych – Holy Wins – 29.10 (niedziela) o 17.15 uwielbienie w kościele, o 17.30 procesja „Świętych” z kościoła do salek pod kościołem. W programie zabawy, gry, konkurs na najpiękniejszy strój Świętego, cukierki. Informacje na plakacie.

13/ W uroczystość Wszystkich Świętych (01.11) porządek Mszy św. będzie następujący:
07.15, 08.45 (Jankowo), 10.00 i o 11.30 – procesja i Msza św. na Cmentarzu Parafialnym.
W dzień Wszystkich Świętych (01.11) nie będzie Mszy św. o 18.00.

14/ Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz naszej Parafii, szczególnie za dzisiejsze, będące naszą tacą inwestycyjną. Planowane jest uporządkowanie, wyrównanie terenu należącego do naszego cmentarza za kaplicą cmentarną, a w dalszej kolejności, za sugestią Rady Parafialnej myślimy nad całkowitym ogrodzeniem cmentarza.
Bardzo dziękujemy państwu Katarzynie i Romanowi Richert, którzy przyszli nam z pomocą, deklarując wykonanie wspomnianych robót za kaplicą cmentarną.

15/ Informacje www.parafia-lublewo.pl oraz facebook Parafia NMP Lublewo Gdańskie.

16/ Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia pod opieką Matki Bożej, a św. Jan Paweł II niech będzie drogowskazem życia na naszej drodze do Nieba.