03.12.2023 Ogłoszenia Parafialne

 

I Niedziela Adwentu

1/ Rozpoczynamy czas adwentu – radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Nabożeństwa roratnie dla dzieci od poniedziałku do piątku o 18.00, w sobotę o 08.00. Natomiast dorosłych zapraszamy na Msze św. adwentowe od poniedziałku do piątku o 06.30. W tym roku przewodnikiem roratnich rozważań będzie św. Wojciech, ponieważ jest patronem naszej archidiecezji, która przygotowuje się do 100 rocznicy powstania Diecezji Gdańskiej, przypadającej w 2025 roku.

2/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do środy i w piątek od 17.00 do 17.45.

3/ Dzieci Komunijne. Spotkania w salce na plebanii we wtorek i środę o 16.30, oraz w czwartek w kaplicy w Jankowie o 16.30. Za tydzień w niedzielę (10.12) na Mszy św. o 11.30 poświęcenie łańcuszków i medalików dzieci komunijnych. Zgodnie z ustaleniami z Rodzicami, dzieci przynoszą własne łańcuszki z medalikiem.

4/ Bierzmowanie. Spotkanie dla młodzieży w salce na plebanii w niedzielę: Gr 1-17.00, Gr 2 -19.00.

5/ I czwartek – modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne. W Jankowie Msza św. o godz. 17.00. W Lublewie Msza św. o godz. 18.00, po Mszy św. zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 24.00 w intencji świętości kapłanów, osób zakonnych, z prośbą o nowe i święte powołania, o 23.00 Godzina Święta. W tym dniu okazja do spowiedzi adwentowej późnym wieczorem – od 21.00 do 23.00.

6/ W piątek (08.12) obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. O 12.00 w Godzinie Łaski Msza Święta i modlitwy przez wstawiennictwo Maryi.

7/ W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe na wszystkich Mszach Świętych. Następnie w poniedziałek i wtorek nauki rekolekcyjne o 09.00 i 18.00. Rozważania poprowadzi ks. Michał Bielan.

8/ Za tydzień zbiórka do puszek w ramach pomocy Kościołowi na Wschodzie.

9/ Rozpoczynamy rozprowadzanie opłatków na stół wigilijny. Dostępne na stoliku przy wyjściu z kościoła za dobrowolną ofiarę. Również rozpoczynamy rozprowadzanie świec w ramach akcji Caritasu – Wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Duża świeca w cenie 20 zł, mała w cenie 10 zł.

10/ Dziękujemy za wszelkie ofiary na tacę i konto parafialne. Dziękujemy za wszelkie modlitwy w intencji parafialnej wspólnoty

11/ Informacje www.parafia-lublewo.pl oraz facebook Parafia NMP Lublewo Gdańskie.

12/ Ogłoszenie sołeckie i Parafialnego Zespołu Caritas:
W sklepie Lewiatan organizujemy zbiórkę żywności, art. spożywczych dla mieszkańców Lublewa Gd. Kosz stoi przy kasach do soboty 23.grudnia. Prosimy bardzo o wsparcie osób potrzebujących na ten szczególny świąteczny czas.