15.10.2023 Ogłoszenia Parafialne

 

XXVIII Niedziela Zwykła

1/ Obchodzimy XXIII Dzień Papieski. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na rzecz fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

2/ Nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do piątku o 17.30, a w sobotę o 7.30. W niedziele będziemy odmawiać dziesiątek różańca w ramach dziękczynienia na każdej Mszy św. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci (szczególnie dzieci komunijne) we wtorki i środy o 16.30. Nabożeństwo różańcowe w kaplicy w Jankowie we czwartki o 17.30.
Zachęcam do rodzinnego odmawiania różańca w naszych domach.

3/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00.

4/ We wtorek na Mszy Św. o 18.00 modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Brata Alberta. Po Mszy św. błogosławieństwo indywidualne relikwiami św. Świętego Brata Alberta.

5/ Dzieci Komunijne. Spotkania dla dzieci komunijnych we wtorek i środę o 16.30 w kościele oraz w czwartek o 16.30 w kaplicy w Jankowie.

6/ Bierzmowanie. Spotkanie dla młodzieży w salce na plebanii w niedzielę: gr1-17.00, gr2 -19.00.

7/ Za tydzień, w niedzielę, będziemy gościć o. Marka Sochę – kapucyna. Wygłosi kazania na wszystkich Mszach św. Zapraszamy serdecznie w przyszłą niedzielę na 17.00 na koncert pieśni maryjno-franciszkańskich w wykonaniu o. Marka.

8/ W poniedziałek (23.10) po wieczornej Mszy św. (ok. 18.30) zapraszamy na wieczór modlitwy ze świętym Ojcem Pio, który poprowadzi o. Marek. Możemy na kartce wypisać swoje intencje (tylko za żywych), które będą przeczytane i „omodlone” przed figurką z relikwiami św. Ojca Pio.

9/ Zbliża się czas naszej listopadowej modlitwy za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła wyłożone zostały kartki na wypominki. Wypominki będziemy odmawiać od 2 listopada podczas różańca o 17.30. Kartki można składać w zakrystii – wówczas informujemy, kiedy dane wypominki będą wyczytane.

10/ W związku z podjęciem decyzji o zakończeniu posługi muzycznej, pragniemy podziękować panu Markowi Florczakowi z Rodziną, za to, że przez wiele lat piękną muzyką i śpiewem ubogacali liturgię Mszy Świętej. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.

11/ W naszych planach duszpasterskich powstał zamiar stworzenia muzycznego zespołu Młodzieżowego, który podjąłby się oprawy Mszy św. o godzinie 10.00. Młodzież zainteresowaną grą i śpiewem w młodzieżowej scholce prosimy o kontakt.

12/ W przyszłą niedzielę przypada coroczne, ogólnopolskie liczenie wiernych obecnych w kościele i przystępujących do komunii św.

13/ Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz naszej Parafii. Za tydzień kolekta będzie naszą taca inwestycyjną.

14/ Informacje www.parafia-lublewo.pl oraz facebook Parafia NMP Lublewo Gdańskie.

15/ Zmarła nasza parafianka +Aniela Poniatowska, l.88 z Lublewa. Ceremonie pogrzebowe odbędą się w piątek 20.10. Godzina pogrzebu zostanie podana po ustaleniu.