03.09.2023 Ogłoszenia Parafialne

 

XXII Niedziela Zwykła

1/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do środy i w piątek od 17 do 18.

2/ Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego w poniedziałek o 08.15. Uczniowie klas pierwszych mogą przynieść tornistry do poświęcenia. Dzieci, Rodziców i Nauczycieli zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3/ Kierując się̨ dobrem nauczania religii w szkołach oraz względami prawnymi, w 2010 roku na terenie Archidiecezji Gdańskiej został wprowadzony tzw. Indeks Katechizacji. To wewnętrzny dokument kościelny potwierdzający uczestnictwo w lekcjach religii oraz życiu parafialnym. Każdy uczeń́ szkoły podstawowej i średniej powinien posiadać́ Indeks i okazywać́ go w ramach katechezy sakramentalnej, w biurze parafialnym i podczas wizyty duszpasterskiej. Indeks Katechizacji, od października, będzie można otrzymać́ w biurze parafialnym (lub w zakrystii). Szczegółowych informacji udzielają̨ nauczyciele religii.

4/ Dzieci Komunijne. W niedzielę (17.09) po Mszy św. o 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych. Pierwsze spotkania dla dzieci komunijnych w salce na plebanii będą 19.09 (wtorek) i 20.09 (środa) o 16.30.

5/ Bierzmowanie. W niedzielę (17.09) po Mszy św. wieczornej (ok. 18.45) zebranie rodziców kandydatów do bierzmowania. Pierwsze spotkanie dla młodzieży w salce na plebanii odbędzie się 24.09 (niedziela) o 17.00.

6/ W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek – modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne. W Jankowie Msza św. o godz. 17.00, okazja do spowiedzi od 16.30. W Lublewie Msza św. o godz.18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 24.00, o 23.00 Godzina Święta.

7/ W sobotę, 09 września, odbędzie się piesza pielgrzymka do Matki Bożej w Trąbkach Wielkich. Wyruszymy o 08.30 z naszej świątyni by o 09.00 dołączyć do parafii św. Floriana w Kolbudach i zacząć wspólne pielgrzymowanie. Osoby które chcą wrócić z pielgrzymki autokarem proszone są o zapisanie się na listę w zakrystii. Również proszę o zgłoszenia osoby mogące upiec ciasto przeznaczone na tradycyjny słodki poczęstunek pielgrzymów w Trąbkach Wielkich. Ciasta dostarczamy na plebanie w piątek 08 września do 17.00. Lista również w zakrystii.

8/ Informacje www. parafia-lublewo.pl oraz facebook Parafia NMP Lublewo Gdańskie

9/ Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny,
Niedziela.