Duszpasterze

Ks. Proboszcz Franciszek Czap

7818376_orig

1. Ks.Franciszek Czap– od 15 czerwca 2015 r. – obecnie skończył 50 lat!!!

 

 

 

 

 

2. Ks. Kazimierz Południak – od 28 czerwca 1996 r. do 14 czerwca 2015 r.              (19 lat posługi w parafii)
3. Ks. Piotr Żynda                   – od stycznia 1988 r. do 27 czerwca 1997 r.                    (9 lat posługi w parafii)
4. Ks. Janusz Piasecki            – od lipca 1987 r. do grudnia 1987 r.                               (0,5 roku posługi w parafii)
5. Ks. Józef Gołuński               – od września 1984 r. do czerwca 1987 r.                        (3 lata posługi w parafii)
6. Ks. Edmund Ossowski       – od września 1980 r. do lipca 1984 r.                              (4 lata posługi w parafii)
7. Ks. Leon Dębski                   – od lutego 1973 r. do sierpnia 1980 r.                             (7 lat posługi w parafii)
8. Ks. Jan Młyńczak                 – od stycznia 1969 r. do stycznia 1973 r.                         (4 lata posługi w parafii)
9. Ks. Jan Pęzioł (wikariusz substytut)    – od marca 1965 r. do czerwca 1968 r.                (3 lata posługi w parafii)
10. Ks. Józef Orszulik                – od maja 1953 r. do lutego 1965 r.                                         (13 lat posługi w parafii)
11. Ks. Półchłopek                      – od stycznia 1947 r. do czerwca 1953 r                            (6 lat posługi w parafii)

 


 

Proboszczowie i pastorzy luterańscy do roku 1945

1. Jacobus HAMM, 1562 – 1599 +, pierwszy luterański proboszcz
2. Georg FOELIX (FELIX), 1599 – 1610.
3. Laurentius GRAßMANN, 1610 – 1613,
4. Joachim PENSKY, 1613 – 1619,
5. Johannes BÜLOVIUS (BILAVIUS = BÜLOW), 1619 – 1630 †,
6. Johannes ALBINUS, 1630 – 1635.
7. Peter CLAUSEWITZ, 1635 – 1641
8. Magister Melchior PAULI, 1641 – 1648
9. Johann Ludwig RUELIUS (RÜHL), 1648 – 9. stycznia 1658
10. Georg TETZKE (TETZKY, TESCHKE, TESCHKÄUS), 1658 – 1679 †;
11. Michael RENNER, 1679 – 1688
12. Kaspar GÜNTHER, 19. kwietnia 1689 – 1699
13. Jakob WITTING (WITTICH), 1699 – 1723,
14. Jakobus MÜLLER, 1723 – 1737,
15. Martin, Reinhard HEIN, 1737 – 1742;
16. Johann, Bartholomäus FERRARIUS, 23. września 1742 – 23. czerwca 1748
17. Johann, Gottlieb Theophil ROTHLÄNDER, 1748 – 1755;
18. Gottfried KUNKEL, 20. lipca 1755 – 13. maja 1768
19. Johann SELKE (SELK), 1768 – 1772;
20. Ernst, Heinrich PATZER, 1772
21. Joachim Benjamin MISCHKE, 1772 – 1774;
22. Johann, Daniel REIMANN, 1774 – 1776;
23. Johann Christian STARCK, 1776 – 1795;
24. Benjamin, Friedrich BLECH, 24. września 1795 – 1797
25. Johann Daniel RICHTER, 13. listopada 1797 – 1798;
26. Peter, Andreas WITZGALL, 30. kwietnia 1798 – 21. czerwca 1804
27. Johann, Jakob CZOLBE, 1804 – 1807;
28. Jakob, Friedrich BRAUNSCHWEIG, 5. lutego 1807 – 1809
29. Peter BARK, 1809 – 1814 †.
30. Abraham, Gottlob REYER, 1814 – 1816 †;
31. Carl, Joachim WEICKHMANN, 1816 – 1825;
32. Ernst, August, Nathanael BERTLING, 14. kwietnia 1825 – 1833
33. Carl, Eduard GEHRT, 1833 – 1856,
34. Dr. Julius, August, Dagobert SACHSE (SACHSZE), 1856 – 1876
35. Daniel, Andreas, UEBE, 1877 – 1905;
36. Dr. Conrad, Johann STADIE, 1905 – 1907;
37. Paul GROßMANN, 1907 – 1913
38. Friedrich, Richard, Erwin WIEBE, 1. września 1913 – lipiec 1921
39. Ernst LEHMANN, 1. lutego 1922 do 15. kwietnia 1930
40. Ernst STÜMKE, 1. lutego 1931 do 30. kwietnia 1932
41. Walter MAHLAU, 1. maja 1932 bis kwietnia 1934
42. Werner, Max Ernst RICHTER od kwietnia 1934 – do śmierci w 1945+