Pielgrzymka do Lwowa

Pielgrzymka autokarowa do Lwowa
wspólnoty Parafii pw. NMP Królowej Korony Polskiej w Lublewie

Termin: 5 -10 sierpnia 2018 r.
Koszt od osoby: 1000 zł + 50 euro

Cena wyjazdu obejmuje:

– przejazd autokarem z dwoma kierowcami na trasie Lublewo-Lwów (i okolice) -Lublewo
–  noclegi: 1 w Polsce, 4 w Domu Pielgrzyma we Lwowie-Brzuchowicach w pokojach 2,3 osobowych z łazienkami
– posiłki:  5 śniadań, 2 obiady, 4 obiadokolacje, zgodnie z programem
– usługę pilota oraz lwowskiego przewodnika, płatne wstępy, zgodnie z programem
– opłaty drogowe i parkingowe
– ubezpieczenie kosztów leczenia (KL) i następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW)

Każdy uczestnik musi posiadać paszport ważny min. pół roku po zakończeniu wyjazdu

Dzień 1. 5 sierpnia 2018 r., niedziela
Godz. 11.00- msza święta. Wyjazd o godz. 12.30 sprzed kościoła. Przyjazd w godzinach wieczornych do miejscowości Św. Katarzyna (Świętokrzyskie). Zakwaterowanie w ośrodku w pokojach 2,3,4 osobowych z łazienkami, ciepła kolacja, nocleg.
(Prowiant na trasie we własnym zakresie)

Dzień 2. 6 sierpnia 2018 roku, poniedziałek
Godz. 7.00 Msza święta w Kościele św. Katarzyny. Śniadanie, wykwaterowanie. W drodze do granicy zwiedzenie Muzeum-Zamku w Łańcucie. Przekroczenie granicy w miejscowości Korczowa/Krakowiec. Przyjazd wieczorem do Domu Pielgrzyma we Lwowie- Brzuchowicach, zakwaterowanie, ciepła kolacja, nocleg.
(Posiłek w połowie dnia we własnym zakresie)

Dzień 3. 7 sierpnia 2018 r., wtorek
Śniadanie w Domu Pielgrzyma, msza święta. Zwiedzania Lwowa z przewodnikiem, m.in. panoramy miasta z Kopca Unii Lubelskiej, odwiedzenie Wzgórz Wuleckich – miejsca niemieckiego mordu na lwowskich profesorach w 1941 r., zwiedzenie komnat królewskich w Kamienicy Królewskiej (Korniakta) oraz muzeum w aptece „Pod Czarnym Orłem”.  Zwiedzenie Gmachu  Opery, Wałów Hetmańskich, Katedry Łacińskiej (śluby lwowskie króla Jana II Kazimierza), kaplicy Boimów, dzielnicy żydowskiej. Powrót do Domu Pielgrzyma, kolacja, nocleg.  (Posiłek w połowie dnia we własnym zakresie)

Dzień 4. 8 sierpnia 2018 r., środa
Śniadanie w Domu Pielgrzyma, msza święta. Zwiedzania Lwowa cd. Cmentarza  Łyczakowskiego, w tym Cmentarza Orląt Lwowskich, Starówki – Teatr Skarbka, Cerkiew Przemienienia Pańskiego, Katedra Ormiańska, Katedra św. Jura, Pałac Potockich (komnaty parteru), Lwowska Galeria Obrazów, Biblioteka Ossolineum (z zewnątrz), Uniwersytet, Kamienica „Cztery Pory Roku”. Powrót do Domu Pielgrzyma, kolacja, nocleg.
(Posiłek w połowie dnia we własnym zakresie)

Dzień 5. 9 sierpnia 2018 r., czwartek
Śniadanie w Domu Pielgrzyma, msza święta. Zwiedzanie okolic Lwowa: uzdrowiska w Truskawcu (kościół pw. NMP park zdrojowy, degustacja wód leczniczych), zagłębia naftowego i gazowego w Borysławiu, muzeum  Brunona Schulza w Drohobyczu. Przejazd do miejscowości Rudki (kościół Wniebowzięcia NMP z kaplicą Fredrów i nagrobkiem Aleksandra Fredry) oraz Gródka Jagiellońskiego (tu umarł król Władysław Jagiełło). Powrót do Lwowa-Brzuchowic, kolacja w Domu Pielgrzyma, nocleg.
(Obiad w połowie dnia zapewniony)

Dzień 6. 10 sierpnia 2018 r., piątek
Śniadanie w Domu Pielgrzyma, msza święta, wykwaterowanie. Przekroczenie granicy w miejscowości Rawa Ruska/Hrebenne. Obiad na trasie zapewniony. Przyjazd do Lublewa późnym wieczorem.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE WYJAZDU I ZAPISY
(imię, nazwisko, data urodzenia, adres, telefon kontaktowy)
w biurze parafialnym oraz w firmie PATOKA (u Ewy Patoki) do 25 maja br.

Wpłaty
Do 25 maja br. –200 zł
(słownie: dwieście złotych) na konto
PKO BP SA nr 31 1020 1811 0000 0702 0235 8323, Kresowe Biuro Podróży Jerek