02.07.2023 Ogłoszenia Parafialne

 

XIII Niedziela Zwykła

1/ W związku z wakacyjnym wyjazdem ks. Rafała, który nałożył się na zwolnienie lekarskie ks. Tomasza, Eucharystię do piątku będą sprawować zaproszeni kapłani. W razie potrzeby wezwania kapłana do chorego lub zgłoszenia pogrzebu proszę o kontakt telefoniczny z ks. proboszczem Pawłem Borkowskim (tel. 503 700 720).

2/ W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne lipca:
I czwartek – modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne. W tym dniu wyjątkowo nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu. W Jankowie Msza św. o godz. 17.00, w Lublewie Msza św. o godz. 18.00.
I piątek – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi w Lublewie od 17.30. Msza św. o 18.00 w intencji rodzin osób uzależnionych.

3/ Prace zgłoszone na konkurs plastyczny „Kocham Lublewo”, znajdują się w bocznej nawie kościoła. Zachęcamy do głosowania na prace konkursowe. Kartki do głosowania i konkursowa urna znajdują się w nawie bocznej Głosować można do dnia 02.07.23.

4/ Sołtys i rada sołecka zapraszają na obchody Jubileuszu 875 lat Lublewa Gdańskiego w dniu 08 lipca 2023r. O 14.00 Msza św. w intencji byłych i obecnych mieszkańców Lublewa. 0 15.00 odsłonięcie jubileuszowej tablicy, a następnie występy artystyczne.

5/ Rozpoczął się czas wakacji i urlopów, wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego wypoczynku, regeneracji sił, spełnienia wakacyjnych planów. Niech i ten czas wypełni Boże błogosławieństwo, opieka Matki Bożej. Niech radością każdej niedzieli, również w czasie wakacyjnych wędrówek będzie Eucharystia.

6/ Informacje parafialne: www. parafia-lublewo.pl, oraz facebook Parafia NMP Lublewo Gdańskie.

7/ Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny i Niedziela, jest także najnowszy numer czasopisma biblijnego Galilea – temat numeru Biblia Papieża Benedykta XVI.