18.06.2023 Ogłoszenia Parafialne

 

XI Niedziela Zwykła

1/ Nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa codziennie po wieczornej Mszy Św.

2/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00.

3/ Dziękujemy za przygotowanie i obecność na uroczystości wprowadzenia relikwii św. brata Alberta. Siostry w ramach kolekty przeznaczonej na przytulisko w Opalenicy zebrały 1302 zł, prosiły o przekazanie podziękowania. Każdego 17 dnia miesiąca na Mszy Świętej wieczornej będziemy modlili się przez wstawiennictwo św. Brata Alberta, a po, indywidualne błogosławieństwo relikwiami.

4/ Zapraszam dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły na Mszę Świętą dziękczynną z okazji zakończenia roku szkolnego w czwartek (22.06) o 08.30.

5/ Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli wejść na drogę formacji ku kapłaństwu. Szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.

6/ W przyszłą niedzielę po każdej mszy świętej nasz parafianin, który już 15 lat uczestniczy w Gdańskiej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, będzie zachęcał do wzięcia udziału w pielgrzymce – będą rozdawane deklaracje na zapisy do grupy biało złotej która nie uczestniczy bezpośrednio – tylko składa intencje i modli się za idących w tych intencjach.

7/ Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę – Jasna Góra, Leśniów, Kraków, Oświęcim 25-27-08-2023 (piątek, sobota , niedziela)

1.dzień wyjazd Lublewo Gd.. Zbiórka 05,00 (parking przy tartaku), Sanktuarium Jasnogórskie i Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej

2.dzień Kraków -Wawel ,Smocza Jama ,Kościół Mariacki ,Muzeum Jana Pawła II, Sanktuarium św. Brata Alberta

3.dzień – Oświęcim – powrót do domu

Wpłata zaliczki 300 zł na konto parafialne (67 1240 5400 1111 0010 3860 5470) lub u pani Ewy Patoka

KOSZT WYJAZDU 550 zł plus wejścia do muzeów 150 zł. W cenie: przejazd autokarem, 2 noclegi, 2 x obiadokolacja, 2 x śniadanie ,ubezpieczenie NNW,
Zapisy u Księdza Rafała lub p. Ewy Patoka TEL: 506-132-508;

8/ Ogłoszenie Sołectwa Bąkowo: Zapraszamy na festyn rodzinny 1.07 w Bąkowie przy świetlicy, startujemy od godz. 15 dla dzieci a od 19 dla dorosłych wszyscy mile widziani, będą gry i zabawy.
Główna wygraną to rower. Zaprasza Sołtys oraz Rada Sołecka.

9/ Koncert p.t. Kaszuby jazzem malowane odbędzie się w sobotę 24 czerwca 2023 o g.20.00 w kościele p.w. św. Floriana w Kolbudach. Wezmą w nim udział znakomici muzycy:
Weronika Korthals /śpiew/, Maciej Sikała /saksofon/, Cezary Paciorek /akordeon, fortepian, aranżacje/ ,Piotr Lemańczyk /kontrabas/, Adam Golicki /perkusja/ oraz Chór Gminy Kolbudy „Camerata Santa Cecilia” pod dyrekcją Tatiany Adamkowicz. W programie koncertu znajdą się pieśni kaszubskie w autorskich aranżacjach Cezarego Paciorka.

10/ Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Niedziela i Gość Niedzielny.
Informacje parafialne dostępne na stronie internetowej www. parafia-lublewo.pl, oraz facebook Parafia NMP Lublewo Gdańskie

11/ Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz parafii. Za tydzień nasza taca będzie kolektą inwestycyjną.