11.06.2023 Ogłoszenia Parafialne

 

X Niedziela Zwykła

1/ Procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała do czwartku po wieczornej Mszy Świętej.
Nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa codziennie po wieczornej Mszy Św.

2/ Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, środę, czwartek i piątek od 17.00 do 18.00.
We wtorek w dzień fatimski adoracja od 17.00 do 17.30 a następnie nabożeństwo fatimskie.

3/ Dzisiaj na Mszy Świętej o 11.30 przeżywać będziemy uroczystość wprowadzenia relikwii św. Brata Alberta do naszej świątyni i parafii. Niech św. Brat Albert pomoże nam stawać się być dobrymi jak chleb, niech uczy nas świętości odkrywanej w pomocnym sercu dla bliźnich.

4/ Składam serdeczne podziękowania dla Parafian i Gości za udział w procesji i wspólną modlitwę w uroczystość Bożego Ciała. Dziękuje budowniczym ołtarzy, dzieciom sypiącym kwiatki, dzieciom pierwszokomunijnym, dziękuję niosącym sztandary, kapliczki Matki Bożej, panom niosącym baldachim, nagłośnienie, Ochotniczej Straży Pożarnej za sztandar, asystę i zapewnienie nam bezpieczeństwa.
Podziękowania dla Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii, Liturgicznej Służby Ołtarza, Panom Kościelnym, Scholii i Prowadzącym Śpiew.

5/ Informujemy, że kontener na śmieci przy cmentarzu został przeniesiony na teren cmentarza i znajduje się przy bramie głównej, w pobliżu kranu z wodą.

6/ Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Niedziela i Gość Niedzielny. Informacje parafialne dostępne na stronie internetowej www.parafia-lublewo.pl, oraz facebook Parafia NMP Lublewo Gdańskie.

 

Zapowiedź przedślubna

2023/06 (04 – 11.06.2023)

Igor Makowski, kawaler
Gdańsk, ul. Wałowa

Natalia Uznańska, panna
Jankowo Gdańskie, ul. Mokra