04.06.2023 Ogłoszenia Parafialne

 

Uroczystość Najświętszej Trójcy

1/ Nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa będziemy odprawiać codziennie po wieczornej Mszy Św.

2/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do środy i w piątek od 17.00 do 18.00.

3/ W najbliższy czwartek, 08 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu o 7.15, 08.45 w Jankowie, 10.00, 11.30 i 18.00. Po Mszy św. o 11.30 wyruszy procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. I – przy starej plebani (Jankowo), II – na ul. Szkolnej (Bielkowo), III – przy sklepie Patoka (Bąkowo), IV – przy kościele (Lublewo). Udział w procesji jest naszym publicznym wyznaniem wiary. Zachęcam i proszę o udekorowanie trasy i naszych domów. Zapraszam do udziału w procesji dzieci komunijne w swoich strojach oraz dzieci sypiące kwiatki. Próby sypania kwiatków w środę o 18.30. Jednocześnie bardzo proszę o przynoszenie płatków kwiatów dla dzieci, które można przynosić do zakrystii albo na plebanię. Zachęcam i zapraszam do aktywnego włączenia się w naszą parafialna procesję. Dziękuję naszym Panom z Lublewa za uporządkowanie terenów zielonych wokół świątyni.

4/ Procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy Świętej, z wyjątkiem Niedzieli, gdy procesja będzie po Mszy Św. o 11.30.

5/ Mając na uwadze duchowe dobro wiernych, abp Tadeusz Wojda udziela osobom przebywającym na terenie archidiecezji gdańskiej dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu 9 czerwca. Korzystających z dyspensy Metropolita Gdański zobowiązuje do odmówienia Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo oraz Pod Twoją obronę w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.

6/ W sobotę 10.06 na Mszy Św. o 18.00 modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Ojca Pio.
Po Mszy św. błogosławieństwo indywidualne relikwiami św. Ojca Pio.

7/ W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o 11.30 przeżywać będziemy uroczystość wprowadzenia relikwii św. Brata Alberta do naszej świątyni i parafii. Relikwie przekażą nam Siostry Albertynki. Serdecznie zapraszamy. Niech św. Brat Albert pomoże nam stawać się być dobrymi jak chleb, niech uczy nas świętości odkrywanej w pomocnym sercu dla bliźnich.

8/ W ramach zbiórki na rzecz operacji dla małego Tobiasza zebraliśmy kwotę 4688,21 zł.
Rodzice przekazują podziękowania za okazane wsparcie.

9/ Informujemy, że kontener na śmieci na cmentarzu został przeniesiony na teren cmentarza, znajduje się przy bramie głównej, w pobliżu kranu z wodą. Ta zmiana podyktowana była faktem, że do kontenera podrzucano śmieci w tym gruz po remontach. Prosimy, by nie zostawiać śmieci na ziemi przy małych pojemnikach na śmieci, które pozostały przed cmentarzem. Dziękujemy za zrozumienie.

10/ Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Niedziela i Gość Niedzielny. Informacje parafialne dostępne na stronie internetowej www.parafia-lublewo.pl, oraz facebook Parafia NMP Lublewo Gdańskie.

11/ Dziękujemy za wszelkie modlitwy w intencji parafii i za wszelkie ofiary. W tym tygodniu dostaliśmy zgodę na prace związane z nowym płotem wokół kościoła. Pozostaje nam zatrudnić kierownika budowy i dograć terminy prac z wykonawcami. Jeszcze raz pragnę podziękować pani Joannie Wójtowicz i firmie JW Team za przygotowanie projektu przeprowadzenie procedowania. Dziękuję dobroczyńcom, którzy pokryli koszty związane z przygotowaniem projektu. Podziękowania dla Starosty Powiatu Gdańskiego pana Mariana Cichona za życzliwe podejście do naszego wniosku.

 

Zapowiedzi przedślubne

2023/06 (04 – 11.06.2023)

Igor Makowski, kawaler
Gdańsk, ul. Wałowa

Natalia Uznańska, panna
Jankowo Gdańskie, ul. Mokra