21.05.2023 Ogłoszenia Parafialne

 

Wniebowstąpienie Pańskie

1/ Nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św., w sobotę i niedziele o 17.30.

2/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00.

3/ W tym roku nasza parafia przygotowuje czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego, na które zapraszamy wspólnotę parafialną św. Floriana w Kolbudach i Bożego Ciała w Pręgowie. Czuwanie to odbędzie się w sobotę 27 maja.
19.00 – 20.00 modlitwa dzieci 20.00-21.00 Modlitwa Różańcowa i Apel Jasnogórski
21.00 – 21.30 Adoracja w ciszy 21.30 – 22.30 Akatyst do Ducha Świętego
22.30-23.45 Uwielbienie – młodzież i dorośli 24.00 Eucharystia
Serdecznie zapraszamy do naszego modlitewnego zjednoczenia w duchu, otwierając się na obecność i dary Ducha Świętego.

4/ Rodzice małego Tobiasza – mieszkańca Buszkowy zwrócili się z prośbą o możliwość zbiórki ofiar przeznaczonych na operacje ratującą życie ich dziecka.
Informacje od Mamy Tobiasza.
Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że wada serca jest krytyczna. U Tobiaszka stwierdzono skrajny Zespół Fallota. W ósmej dobie życia synek został przetransportowany pogotowiem lotniczym z Gdańka do CZD w Warszawie. Tam wykonano cewnikowanie serca. Po badaniu lekarze poinformowali mnie, że mój synek nie posiada tętnic płucnych oraz pnia płucnego. Żyje dzięki temu, że ma krążenie oboczne. Kardiochirudzy przekazali nam informację, że wada synka jest niestety nieoperacyjna w Polsce. Jedynym ratunkiem w Europie jest Austria, klinika w Linz ,to wiąże się ogromnym kosztem. Tobiasza życie wyceniono na 440 000 tyś, na dzień dzisiejszy brakuje jeszcze 240 000 tyś. Wolontariusze będą obecni z puszkami w następną niedzielę (28.05) po każdej Mszy św. przed kościołem.

5/ Z radością przekazuję wiadomość, że Siostry Albertynki postanowiły przekazać relikwie św. Brata Alberta dla naszej wspólnoty parafialnej – ufając, że św. Brat Albert stanie się dla nas inspiracją do świętości i patronem na nasze czasy. Uroczystego wprowadzenia relikwii, do naszej świątyni dokonamy 10.06 (niedziela) na Mszy św. o 11.30. W imieniu Zakonu Sióstr Albertynek, relikwie przekaże nam s. Dobrawa.

6/ Ogłoszenie dla uczniów klas 8. Młodzież, która pragnie przystąpić do bierzmowania w roku 2024, proszona jest o zapisy do końca maja na listę kandydatów. (Nie będzie już zapisów po wakacjach!!!) Zapisy u ks. Tomasza lub ks. Rafała. Pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania 11.06.2023 o 17.00 w salce parafialnej.

7/ Nasza parafia posiadała profil na facebooku do którego nie mieliśmy praw administratora. Dlatego został założony nowy profil – Parafia NMP Lublewo Gdańskie – który jest już aktywny i zawiera bieżące informacje parafialne. Zapraszamy do korzystania z tej formy zdobywania aktualnych parafialnych wiadomości. Wyrazy wdzięczności dla państwa Emilii i Karolowi Kotz za realizację i prowadzenia naszego profilu facebooka.

8/ Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii na tacę lub na konto.