14.05.2023 Ogłoszenia Parafialne

 

VI Niedziela Wielkanocna

1/ Nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św., w sobotę i niedziele o 17.30.

2/ Wczoraj dzieci z naszej Parafii po raz Pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej, otoczmy je swoją modlitwą oraz ich rodziców i rodziny. Od poniedziałku do piątku, przeżywać będziemy BIAŁY TYDZIEŃ, podczas którego zapraszamy wszystkie Dzieci Pierwszokomunijne codziennie na Msze Święte o godzinie 18:00 wraz z nabożeństwem majowym. Proszę o uczestnictwo w strojach z I Komunii oraz aby dzieci zabierały ze sobą swoje książeczki. Modlić się szczególnie będziemy w tym tygodniu:
· w poniedziałek za rodziców i rodziców chrzestnych
· we wtorek za babcie i dziadków
· w środę o pokój na świecie
· w czwartek za rodzeństwo i całą rodzinę
· w piątek za nauczycieli, wychowawców, księży.

3/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00.

4/ W przyszłą niedzielę (21.05) na Mszy św. o 11.30 będziemy świętować Rocznicę I Komunii św. Dzieci, które przyjęły rok temu po raz pierwszy komunię św. zapraszam na próbę i spowiedź w sobotę (20.05) na 09.30. Dzieci w miarę możliwości na rocznicę komunii przychodzą w swoich strojach komunijnych.

5/ W tym roku to nasza parafia przygotowuje czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego, na które zapraszamy wspólnotę parafialną św. Floriana w Kolbudach i Bożego Ciała w Pręgowie. Czuwanie to odbędzie się w sobotę 27 maja. Szczegółowy program czuwania zostanie podany w następną niedzielę.

6/ Składam serdeczne podziękowanie za miłe i życzliwe przyjęcie sióstr podczas tzw. „niedzieli albertyńskiej” w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polskiej w Lublewie Gdańskim. Moją wdzięczność wyrażam za dar wspólnej modlitwy, każde dobre słowo, ciepły uśmiech, polecane intencje oraz za wsparcie finansowe dla naszego Przytuliska św. Brata Alberta w Opalenicy w wysokości 4061,50 zł. Zapewniam o naszej modlitewnej pamięci w nowennie przez wstawiennictwo św. Brata Alberta, jak również w comiesięcznej Mszy św. w intencjach naszych darczyńców. Z wyrazami szacunku s. Dobrawa Korzeniewska.

7/ W imieniu naszej parafii wystąpiłem z pisemną prośbą do Zakonu Sióstr Albertynek z prośbą o przekazanie naszej wspólnocie relikwii św. Brata Alberta.

8/ Za tydzień w 3 niedzielę miesiąca – kolekta będzie naszą taca inwestycyjną. W najbliższym czasie podejmiemy prace porządkowe na terenie parafialnym między parkingiem a ulicą Polną. Uporządkowaniem tego terenu zajmie się firma Robigarden. Za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii na tacę lub na konto składamy serdeczne podziękowania.