07.05.2023 Ogłoszenia Parafialne

 

V Niedziela Wielkanocna

1/ Naszą parafię odwiedziły Siostry ze zgromadzenia Sióstr Albertynek założonego przez św. brata Alberta Chmielowskiego – którego hasłem życia były słowa „Być dobrym jak chleb”. Swoje życie poświęcił służbie ubogim i bezdomnym. Siostry przybliżą nam postać ich założyciele i dzieła prowadzone przez Zakon. Po każdej Mszy Św. będzie można nabyć rzeczy związane ze św. bratem Albertem wspierając dzieła prowadzone przez Zakon Sióstr Albertynek.

2/ Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, wtorek i piątek od 17.00 do 18.00.

3/ W związku z próbami dzieci komunijnych po wieczornej Mszy św. nabożeństwa majowe w tym tygodniu (od poniedziałku do niedzieli) wyjątkowo o 17.30.

4/ W tym tygodniu próby dla dzieci przed uroczystością I Komunii Świętej.
Dla grupy Komunijnej z godz. 10.00: wtorek i czwartek o 18.30.
Dla grupy Komunijnej z godz. 12.00 : poniedziałek i środa o 18.30.
Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i Spowiedź dla obu grup komunijnych w piątek o 18.30.
Uroczystość Komunii Świętej w sobotę (13.05) o 10.00 i 12.00.
Spowiedź dla rodziców: środa od 17.00 – 18.30, czwartek od 17.00 – 18.00.

5/ W niedzielę (21.05) na Mszy św. o 11.30 będziemy świętować Rocznicę I Komunii św. Dzieci, które przyjęły rok temu po raz pierwszy komunię św. zapraszam na próbę i spowiedź w sobotę (20.05) na 09.30. Dzieci w miarę możliwości na rocznicę komunii przychodzą w swoich strojach komunijnych.

6/ W przyszłym roku uroczystość I Komunii Świętej dla uczniów klas 3 szkoły podstawowej odbędzie się 11 maja 2024 r.

7/ Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowania i przebieg naszych uroczystości odpustowych, naszego parafialnego święta.

8/ Ogłoszenie sołeckie Drodzy Mieszkańcy !
W związku z 875 rocznicą powstania miejscowości Lublewo Gdańskie prosimy o ciekawe wpisy i życzenia dla potomnych, (kartki wyłożone na stoliku przy obrazie Matki Bożej Jasnogórskiej) ewentualnie jakieś drobne przedmioty, które umieścimy w Kapsule Czasu. Czekamy na Państwa zdjęcia z minionych lat, które umieścimy na pocztówkach i broszurach historycznych.
Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie plastycznym pt. Rodzinny Konkurs Plastyczny ” I❤️ Lublewo „. Prace można składać w sekretariacie szkoły lub w kościele do dnia 26.maja. Zachęcamy wszystkich do wspólnej zabawy i przygotowań do jubileuszu. Sołtys Dorota Repeć wraz z Radą Sołecką.