30.04.2023 Ogłoszenia Parafialne

 

IV Niedziela Wielkanocna

1/ W poniedziałek rozpoczyna się Maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św., w sobotę i niedziele o 17.30. W poniedziałek 01 maja o 18.00 Msza św. w intencji Wspólnoty Szensztackiej.

2/ W środę (03 maja) przeżywamy uroczystość NMP Królowej Polski to dzień naszego Parafialnego Odpustu. Msze Święte w tym dniu o 07.15, 08.45 (Jankowo), 10.00, 11.30 (Suma odpustowa) i 18.00. Uroczystości Odpustowe o 11.30 poprowadzi Prorektor Gdańskiego Seminarium Duchownego ks. Łukasz Grelewicz. Odpust to święto parafii – jej imieniny. W imieniu Rady Parafialnej i kapłanów zapraszam po Mszy św. na odpustową kawę i ciastko przy naszej dzwonnicy, niech ta chwila spotkania po Eucharystii pozwoli nam ucieszyć się z tworzonej przez nas parafialnej wspólnoty.

3/ W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
I czwartek – modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne. W Jankowie Msza św. o godz. 17.00, okazja do spowiedzi od 16.30. W Lublewie Msza św. o godz.18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 24.00, o 23.00 Godzina Święta.
I piątek – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi od 06.30 do 07.00 i od 16.30 do 18.00. Msza św. o 18.00 w intencji uzależnionych i ich rodzin.
I sobota – o 7.30 nabożeństwo pierwszych sobót.
W godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z Komunią św.

4/ Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, wtorek i piątek od 17.00 do 18.00.

5/ Spotkania dzieci komunijnych według harmonogramu, który dzieci dostały w czasie prób.

6/ W przyszłą niedzielę naszą parafię odwiedzi siostra Dobrawa – ze zgromadzenia Sióstr Albertynek założonego przez św. brata Alberta Chmielowskiego – którego hasłem życia były słowa „Być dobrym jak chleb”. Swoje życie poświęcił służbie ubogim i bezdomnym. Siostra Dobrawa przybliży nam postać ich założyciele i dzieła prowadzone przez Zakon. Po każdej Mszy Św. będzie można nabyć rzeczy związane ze św. bratem Albertem wspierając dzieła prowadzone przez Zakon Sióstr Albertynek.

7/ Młodzież w ramach zbiórki na Światowe Dni Młodzieży zebrała kwotę 3600 zł, a w ramach akcji Pola Nadziei zebraliśmy kwotę 850 zł.

8/ Ogłoszenie sołeckie Drodzy Mieszkańcy !
W 2023 roku mija 875 rocznica powstania miejscowości Lublewo Gdańskie . Pragniemy uczcić to święto i 8 lipca organizujemy festyn jubileuszowy dla mieszkańców i gości z najbliższych sołectw. Bardzo prosimy o ciekawe wpisy i życzenia dla potomnych, ewentualnie jakieś drobne przedmioty, które umieścimy w Kapsule Czasu i zakopiemy obok kamienia, przy ul. Bukowej. Czekamy na Państwa zdjęcia z minionych lat, które umieścimy na pocztówkach i broszurach historycznych. Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie plastycznym pt. Rodzinny Konkurs Plastyczny ” I❤️ Lublewo „. Prace można składać w sekretariacie szkoły lub w kościele do dnia 26 maja. Zachęcamy wszystkich do wspólnej zabawy i przygotowań do jubileuszu. Sołtys Dorota Repeć wraz z Radą Sołecką.