23.04.2023 Ogłoszenia Parafialne

 

III Niedziela Wielkanocna
Niedziela Miłosierdzia Bożego

1/ W tym roku odbędą się Światowe Dni Młodzieży z papieżem Franciszkiem w Portugali. Młodzież z naszej parafii będzie brała udział w tym wielkim, międzynarodowym wydarzeniu. Koszty wyjazdu są wysokie, dlatego dzisiaj po każdej mszy świętej, nasza młodzież będzie sprzedawać domowe ciastka, a cały dochód z tej akcji przeznaczony będzie na ich wyjazd na Światowe Dni Młodych. Życząc wszystkiego słodkiego, zachęcamy do wsparcia marzeń naszych młodych.

2/ Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. zapraszam na spotkanie do kościoła:
-25.04 (wtorek) o 18.30 – grupa komunijna z 13.05 z godz. 10.00
-26.04 (środa) o 18.30 – grupa komunijna z 13.05 z godz. 12.00.

3/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00.

4/ Manoppello to włoskie sanktuarium w którym znajduje się chusta z Boskim Obliczem Jezusa. O tym wyjątkowym miejscu – historii i przesłaniu opowiedzą i pokażą multimedialnie państwo Zabłońscy, którzy z wielką pasją i misją rozkrzewiają kult tego miejsca i Boskiego Oblicza.

Zapraszamy 28 kwietnia (piątek) po Mszy Św. wieczornej o 18.45 do salki parafialnej
na spotkanie z Boskim Obliczem z Manoppello

Po spotkaniu możliwość nabycia książek o Manoppello i obrazków z wizerunkiem Boskiego Oblicza.

5/ Jako Proboszcz parafii powołałem na trzy letnią kadencję naszą nową Radę Parafialną w skład której wchodzą następujące osoby: pani Barbara Topczewska, pani Ewa Patoka, państwo Jan i Maria Król, pan Piotr Suchomski, pan Krzysztof Sajdutko, pan Marek Pszczoła. Bardzo dziękuję za przyjęcie powierzonego zadania i gotowość wspólnego działania na rzecz dobra naszej parafialnej wspólnoty.

6/ Zbliża się czas naszego parafialnego odpustu, który będziemy świętować 03 maja o 11.30. Mszę Świętą odpustową poprowadzi ks. prorektor Łukasz Grelewicz. Odpust to święto parafii – jej imieniny. W imieniu Rady Parafialnej i kapłanów zapraszam po Mszy św. na odpustową kawę i ciastko przy naszej dzwonnicy, niech ta chwila spotkania po Eucharystii pozwoli nam ucieszyć się z tworzonej przez nas parafialnej wspólnoty.

7/ 3 czerwca, w sobotę organizowany jest wyjazd młodych na spotkanie młodych w Lednicy z naszego dekanatu. Informacje na plakatach, zapisy w Parafii Św. Floriana w Kolbudach u ks. Patryka i na adres mailowy: lednica.kolbudy@gmail.com.

8/ Parafia św. Floriana w Kolbudach organizuje pielgrzymkę „Śladami Bożego Miłosierdzia” do Wilna w dniach 13-17 czerwca 2023. Dokładny plan pielgrzymki dostępny w zakrystii. Zapisy i wszelkie informacje u ks. Patryka Misiewicza. Numer na plakacie w gablocie i wspomnianych ulotkach.