16.04.2023 Ogłoszenia Parafialne

 

II Niedziela Wielkanocna
Niedziela Miłosierdzia Bożego

1/ Przeżywamy dziś Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w godzinie Miłosierdzia Bożego, w godzinie w której możemy wyprosić szczególne łaski dla siebie i świata. O 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka i modlitwy do Miłosierdzia Bożego. Od 16.00 indywidualna adoracja do 18.00.

2/ / Decyzją Metropolity Gdańskiego, w dniu dzisiejszym, przed wszystkimi kościołami Naszej archidiecezji, przeprowadzana jest zbiórka na rzecz odbudowy zniszczonego w wyniku pożaru domu Caritas w Krzywym Kole. Ulotki na ten temat, są w kruchcie kościoła.

3/ Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. zapraszam na spotkanie do kościoła:
-18.04 (wtorek) o 18.30 – grupa komunijna z 13.05 z godz. 10.00
-19.04 (środa) o 18.30 – grupa komunijna z 13.05 z godz. 12.00.

4/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00.

5/ W tym roku odbędą się Światowe Dni Młodzieży z papieżem Franciszkiem w Portugalii. Młodzież z naszej parafii będzie brała udział w tym wielkim, międzynarodowym wydarzeniu. Koszty wyjazdu są wysokie, dlatego w kolejną niedzielę po każdej mszy świętej, nasza młodzież będzie sprzedawać domowe ciastka, a cały dochód z tej akcji przeznaczony będzie na ich wyjazd na Światowe Dni Młodych. Życząc wszystkiego słodkiego, zachęcamy do wsparcia marzeń naszych młodych.

6/ Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz Parafii. Przygotowany przez biuro projektowe JW Team projekt i wniosek o pozwolenie na budowę ogrodzenia został złożony w Starostwie. Będziemy teraz oczekiwać na wydanie decyzji. Do wniosku musi odnieść się konserwator zabytków, więc ten czas oczekiwania na decyzję będzie wynosił ponad miesiąc. Bardzo dziękuję rodzinie z Jankowa, która zdecydowała się pokryć wszystkie koszty związanie z przygotowaniem projektu i procedowaniem wniosku – wielkie Bóg zapłać. Za tydzień nasza taca inwestycyjna.

7/ Parafia św. Floriana w Kolbudach organizuje pielgrzymkę „Śladami Bożego Miłosierdzia” do Wilna w dniach 13-17 czerwca 2023. Dokładny plan pielgrzymki dostępny w zakrystii. Zapisy i wszelkie informacje u ks. Patryka Misiewicza. Numer na plakacie w gablocie i wspomnianych ulotkach.

8/ Manoppello to włoskie sanktuarium w którym znajduje się chusta z Boskim Obliczem Jezusa. O tym wyjątkowym miejscu – historii i przesłaniu opowiedzą i pokażą multimedialnie państwo Zabłońscy, którzy z wielką pasją i misją rozkrzewiają kult tego miejsca i Boskiego Oblicza.

Zapraszamy 28 kwietnia (piątek) po Mszy Św. wieczornej o 18.45 do salki parafialnej na spotkanie z Boskim Obliczem z Manoppello
Po spotkaniu możliwość nabycia książek o Manoppello i obrazków z wizerunkiem Boskiego Oblicza.

9/ Zmarł nasz parafianin śp. Jerzy Ziętarski, l.92 z Lublewa
Dobry Jezu a nasz Panie , daj Mu wieczne spoczywanie