09.04.2023 Ogłoszenia Parafialne

 

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Alleluja Jezus żyje!
Niech radość Wielkanocnego poranka, zwiastującego Zmartwychwstanie Chrystusa będzie trwała,
a pogłębiona przez uczestnictwo w Paschalnym Triduum niech umacnia nas
w codziennym dawaniu świadectwa.
Chrystus pokazał nam na czym polega prawdziwa Miłość i jak mamy Go naśladować. Obyśmy umieli ukazywać to światu, tak bardzo spragnionemu prawdziwej Miłości i Pokoju. Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Chrystus Zmartwychwstał. Prawdziwie Zmartwychwstał
Z pamięcią w modlitwie Wasi kapłani – ks. Rafał i ks. Tomasz

1/ Uroczystość Zmartwychwstania – Msze św. o 07.15, 08.45 (Jankowo), 10.00, 11.30 i 18.00.

2/ Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. o 7.15, 08.45 (Jankowo), 10.00 i 11.30
W tym dniu nie będzie Mszy św. o 18.00. Taca w tym dniu przeznaczona na KUL.

3/ Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. zapraszam na spotkanie:
-11.04 (wtorek) o 16.30 – grupa komunijna z 13.05 z godz. 10.00
-12.04 (środa) o 16.30 – grupa komunijna z 13.05 z godz. 12.00.

4/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od wtorku do piątku od 17.00 do 18.00.

5/ Nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego w niedziele i poniedziałek na Mszy św. o 10.00, od wtorku do piątku o 17.50, w sobotę w czasie Mszy św. o 18.00.

6/ W ramach akcji zbiórki żywności organizowanej przez panią sołtys Dorotę Repeć i parafialny caritas, zebrano dary, z których przygotowano świąteczne paczki dla 18 rodzin. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.

7/ Za tydzień Uroczystość Miłosierdzia Bożego – o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do 18.00.

8/ Decyzją Metropolity Gdańskiego w Niedzielę Miłosierdzia (16.04), przed wszystkimi kościołami Naszej archidiecezji, ma być przeprowadzona zbiórka na rzecz odbudowy zniszczonego w wyniku pożaru domu Caritas w Krzywym Kole.

9/ Pragnę podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania związane z Triduum Paschalnym: Grupie Dekoratorskiej za piękne i wymowne dekoracje kościoła, Panom Kościelnym, Ministrantom, Szafarzom, Lektorom, Kantorom, Scholce Muzycznej, w sposób szczególny państwu Małgorzacie i Pawłowi Szuber, Panom niosącym baldachim, dziękuję za przygotowanie ogniska, za przygotowanie świątyni do uroczystości. Dziękuję wszystkim Parafianom za wspólne trwanie na modlitwie w te święte dni. Dziękuję za obecność na całonocnej adoracji. Dziękuję, za wszystkie nadesłane życzenia, przesłane smsy. Dziękujemy za słodkie podarki.