19.03.2022 Ogłoszenia Parafialne

 

IV Niedziela Wielkiego Postu

1/ Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałku do piątku od 17.00 – 18.00.
W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.

2/ Nabożeństwa wielkopostne:
Droga Krzyżowa w piątek:- dla dorosłych godz. 18.30 – dla dzieci z rodzicami o godz. 16.30. W kaplicy w Jankowie droga krzyżowa w czwartek po Mszy św. o 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15

3/ W sklepie Lewiatan zbieramy żywność dla osób potrzebujących w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Wózek stoi przy kasach. Pani Sołtys Dorota Repeć i Parafialny Caritas zwracają się z serdeczna prośbą o wsparcie tej akcji charytatywnej.

4/ Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. zapraszam na spotkanie we wtorek lub środę o 16.30 w Lublewie, oraz w niedzielę po Mszy św. o 08.45 w Jankowie.

5/ Do puszki pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej Parafii na tacę, na konto. Bóg zapłać za wszelką pomoc, której doświadczamy z Waszej strony w różnych wymiarach. Dziękujemy za troskę okazaną szczególnie w czasie minionych rekolekcji.

6/ Zbliża się czas Triduum paschalnego. Planujemy całonocną adorację od Wielkiego Piątku (21.00) do poranka Wielkiej Soboty (08.00). Dlatego prosimy parafian o zapisywanie się choć po 2 osoby na godzinną adorację w wyznaczone godziny. Aby Adoracja mogła odbyć się potrzebujemy żeby we wszystkich godzinach w świątyni byli adorujący.

7/ W najbliższą niedzielę 26 marca naszą parafię odwiedzi misjonarz świecki Daniel Kasprowicz, który od kilku lat pracuje na Madagaskarze. Zbudował tam szpital dla niedożywionych dzieci i ludzi w trudnej sytuacji życiowej. Prowadzi również szkołę i program adopcji na odległość. W czasie Mszy Świętych będzie opowiadał o życiu na wyspie. Będzie można wesprzeć ofiarą jego dzieła misyjne. Na godz. 16.00 wszystkich chętnych zapraszamy do salki parafialnej na spotkanie misyjne pt. MADAGASKAR: Duże lekcje z Małej Afryki. Po spotkaniu będzie możliwość zakupienia magnesów oraz zwierzątek plecionych z trawy oraz książek napisanych przez Daniela.

8/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

Zapowiedzi przedślubne

2023/02 (12.02 – 19.03.2023)

Krzysztof Piotr Ryduchowski, kawaler
Parafia Świętej Rodziny w Gdańsku

Agnieszka Burka, panna
Parafia NMP Królowej Korony Polskiej w Lublewie Gd.