12.03.2023 Ogłoszenia Parafialne

 

III Niedziela Wielkiego Postu

1/ Rozpoczynamy święty czas rekolekcji wielkopostnych, które wygłosi ks. prorektor Robert Zieliński, którego serdecznie witamy w naszej parafialnej wspólnocie otaczając modlitwą.
Dorośli swoje nauki mają od poniedziałku do środy o 10.00 i 18.00.
Dzieci mają spotkania w poniedziałek o 08.45 w szkole, we wtorek (zmiana) o 08.00 w szkole, a w środę o 08.45 Msza św. na zakończenie w kościele.
Okazja do spowiedzi we wtorek (14.03) od 09.30-10.30 oraz od 16.30 do 18.30.
W środę na zakończenie rekolekcji niech taca będzie wyrazem naszego podziękowania dla ks. Rekolekcjonisty.

2/ Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałku do piątku od 17.00 – 18.00.
W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.

3/ Nabożeństwa wielkopostne:
Droga Krzyżowa w piątek:- dla dorosłych godz. 18.30 – dla dzieci z rodzicami o godz. 16.30. W kaplicy w Jankowie droga krzyżowa w czwartek po Mszy św. o 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15

4/ W sklepie Lewiatan zbieramy żywność dla osób potrzebujących w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Wózek stoi przy kasach. Pani Sołtys Dorota Repeć i Parafialny Caritas zwracają się z serdeczna prośbą o wsparcie tej akcji charytatywnej.

5/ W tym tygodniu zapraszam tylko te dzieci komunijne, które chcą zdawać modlitwy. Możliwość zdawania w środę o 16.30 w Lublewie.

6/ Policja zwraca się z ostrzeżeniem przed oszustami próbującymi wyłudzić pieniądze od osób starszych metodą na wnuczka, na policjanta. W ostatnim czasie pojawiły się w naszych okolicach kolejne próby takich wyłudzeń. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone ulotki na ten temat, można je zabrać i przekazać naszym Seniorom.

7/ Parafia Św. Floriana w Kolbudach – ks. Patryk – organizuje wakacyjny wypoczynek dla dzieci w Puszczy Kampinoskiej. Wszystkie szczegóły i informacje na plakacie w gablocie.

8/ Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tacę i konto parafialne. Biuro projektowe JW. TEAM podjęło się wykonania potrzebnego projektu wykonania ogrodzenie wokół kościoła (potrwa to około 3 tygodni) i wystąpimy o zgodę na budowę ogrodzenia do Starostwa.

9/ Z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
śp. Janina Kozak l.95 z Lublewa,
śp. Henryk Opara l.65 z Bąkowa.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

10/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

Zapowiedzi przedślubne

2023/02 (12.02 – 19.03.2023)

Krzysztof Piotr Ryduchowski, kawaler
Parafia Świętej Rodziny w Gdańsku

Agnieszka Burka, panna
Parafia NMP Królowej Korony Polskiej w Lublewie Gd.