25.12.2022 Uroczystość Narodzenia Pańskiego

Drogim Parafianom, Dobrodziejom i Gościom!
Życzymy, aby czas Bożego Narodzenia napełnił nasze domy ciepłem wiary, rozjaśnił blaskiem nadziei
i przemówił miłością. Niech Boży pokój wypełni nasz świat, nasze domy i nasze serca.

Błogosławionych Świąt
z darem modlitwy ks. Rafał i ks.Tomasz

1/ Wyrażam wdzięczność wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję Grupie dekoratorskiej za piękną szopkę, Panu Leśniczemu Andrzejowi za choinki, Panu Januszowi wraz Panami za wniesienie i ozdobienie choinek, pani Alicji za przygotowanie świątyni, Panom Kościelnym Zdzisławowi, Stanisławowi , Jerzemu za pomoc w zakrystii, pani Małgorzacie i panu Pawłowi, panu Karolowi, panu Markowi z zespołem oraz Chórkowi za śpiew w adwentowym czasie, Szafarzom, Ministrantom oraz wszystkim grupom duszpasterskim i wam Drodzy Parafianie i mili Goście za wspólną modlitwę i obecność. Wielkie Bóg zapłać

2/ W poniedziałek – II dzień świąt Bożego Narodzenia – Msze św. w tym dniu o 07.30, 9.30, 11.00, 13.00 (Jankowo).
W II dzień świąt nie będzie Mszy św. o 18.00.

3/ Wizytę duszpasterską, tradycyjnie zwaną kolędą, rozpoczniemy od 27.12. W dni powszednie kolędy będziemy zaczynać od 16.00, a w soboty i niedziele od 14.00.
Wracamy do tradycyjnej formy kolędy, z wyjątkiem nowych osiedli, mamy tu na myśli osiedla AM Projekt w Bąkowie, gdzie kolędować będziemy po wcześniejszy zgłoszeniu chęci przyjęcia kolędy.
W tym tygodniu Msze św. od poniedziałku do środy będą tylko o 07.00, w czwartek o 08.00 w Jankowie
i o 18.00 w Lublewie w piątek o 07.00 i 18.00, w sobotę o 08.00 i 18.30.

27.12.2022 (wtorek) od 16.00
Jankowo Gd. – ul. Conradiego, ul. Sportowa, przy Rondzie
Jankowo Gd. – ul. Parkowa, ul. Leszczynowa, ul. Malachitowa, ul. Jantarowa

28.12.2022 (środa) od 16.00
Jankowo Gd. – ul. Mokra
Jankowo Gd. – ul. Agatowa

29.12.2022 (czwartek) od 16.00
Jankowo Gd. – ul. Podgórna (do ul. Lawendowej), ul. Chabrowa, ul. Tulipanowa, ul. Krokusowa, ul. Maki, ul. Lawendowa
Jankowo Gd. – ul. Podgórna (od ul. Lawendowej do końca), ul. Borówkowa, ul. Modra, ul. Zielona, ul. Niebieska, ul. Żółta, ul. Biała, ul. Malinowa

30.12.2022 (piątek)
Jankowo Gd. – ul. Straszyńska do nr 30
Jankowo Gd. – ul. Straszyńska (od końca do nr 31)

4/ W sobotę ostatni dzień roku kalendarzowego 2022. Nabożeństwo przebłagalne o 18.00. Msza św. na zakończenie roku o 18.30.

5/ W niedzielę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Światowy Dzień Pokoju.
Msze św. według nowego porządku godzin: 07.15, 08.45 (Jankowo), 10.00, 11.30, 18.00.

6/ Nasza parafia, wraz z parafią św. Floriana w Kolbudach pragnie zorganizować 6 stycznia Orszaku Trzech Króli. Spotykamy się o 14.00 przed naszym kościołem skąd ruszymy ze śpiewem kolęd do kościoła w Kolbudach. Tam czekać będzie grochówka i ciepła herbata. Na Orszak przynosimy przygotowane korony.

7/ Parafia wraz z naszymi Sołectwami serdecznie zaprasza 8 stycznia (niedziela) na 16.00 na wspólne kolędowanie do naszej świątyni, a następnie spotkanie w salce parafialnej. Niech to będzie okazja do wspólnego zasłuchania się i śpiewania kolęd. Osoby, rodziny chętne do przygotowania i zaśpiewania wybranej kolędy bardzo proszę o zgłoszenie.

8/ Polecamy świąteczny numer „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”.