30.10.2022 XXXI Niedziela Zwykła

 

1/ Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, środę i piątek od 17.00 do 18.00.

2/ W tym tygodniu oraz w następnym nie odbędą się spotkania dla dzieci komunijnych.

3/ Dzisiaj nie ma spotkania dla kandydatów do bierzmowania. Natomiast w niedzielę 6 listopada spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się według zwykłego harmonogramu (gr. 1 godz. 17:00, wspólna msza godz. 18:00, gr.2 godz. 18:45).
Bardzo ważna informacja dla Rodziców Kandydatów do bierzmowania – w sobotę, 5 listopada, o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie online dla rodziców kandydatów. Link do spotkania online zostanie podany młodzieży.

4/ W poniedziałek ostatnie październikowe nabożeństwo różańcowe o 17.30.

5/ We wtorek 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w tym dniu będą: 7.30 (w Jankowie), 9.30, 11.00 w kościele w Lublewie. O 12.30 Procesja i Msza św. na Cmentarzu Parafialnym.
W Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie Mszy Świętej wieczornej o 18.00.

6/ W związku z uroczystością Wszystkich Świętych przez cały listopad możemy uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.

7/ Różaniec z Wypominkami od środy do piątku o 17.30. Wypominki można składać na tacę lub do zakrystii (wówczas informujemy, kiedy dane wypominki będą wyczytane).

8/ W tym tygodniu przypadają listopadowe dni eucharystyczne:
I czwartek – modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne.
W Jankowie Msza św. o godz. 17.00, okazja do spowiedzi od 16.30. W Lublewie Msza św. o godz. 18.00, po Mszy św. zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 24.00 w intencji świętości kapłanów, osób zakonnych
i konsekrowanych oraz z prośbą o nowe święte powołania, o 23.00 Godzina Święta.

I piątek – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi w Lublewie od 16.30.
Msza św. o 18.00 w intencji osób uzależnionych.

Wyjątkowo w piątek a nie w sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzę chorych z Komunią św.

I sobota – nabożeństwo I sobót rozpoczniemy o godz. 07.30.

9/ Zachęcam do całkowitego oddania się Panu Jezusowi przez Maryje.
Aby przygotować się do tego duchowo należy wziąć udział w 33 dniowych rekolekcjach zgodnie z Traktatem św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Rekolekcje przeżywamy w domu wykorzystując do tego przygotowane materiały, dostępne na stronie: https://www.oddanie33.pl/33dni. Materiały można również otrzymać w zakrystii po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby. Osoby, które rozpoczną rekolekcje w dniu 05.11.2022 będą zawierzać się Panu Jezusowi przez Maryję lub odnawiać zawarte wcześniej zawierzenie w dniu Święta Niepokalanego Poczęcia NMP 08.12.2022 na wyznaczonej Mszy św.

10/ Trwają prace związane z pielęgnacja drzew wokół kościoła, czego efekty już widać przed naszą świątynią i na parafialnym parkingu. Bardzo dziękuję grupie kilkunastu Parafian za wielką pomoc w pracach porządkowych przy drzewach i grabieniu liści w minioną środę. Pracę będą kontynuowane w tym tygodniu. Dlatego ponownie zwracam się,
z prośbą do drogich Parafian, którzy mogliby pomóc. Zapraszam w piątek (04.11) na 11.00 oraz w sobotę (05.11) na 09.00. W sobotę oprócz porządkowania po wycince, dokończylibyśmy grabienie liści wokół świątyni. Jeszcze raz Bóg zapłać za pomoc i za wszelkie ofiary składane. Niech się Wam darzy z Bożym błogosławieństwem.

Dzisiejsza kolekta jest tacą inwestycyjną,

za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać

 

Zapowiedzi przedślubne

2022/17 (30.10 – 06.11.2022)

Tomasz Marcin Sikora, kawaler
Parafia Św. Aniołów Stróżów w Mrzezinie

Katarzyna Góralska, panna
Parafia NMP Królowej Korony Polskiej w Lublewie Gd.