XXIX Niedziela Zwykła – 16.10.2022 r.

1/ Podziękowania wobec całej Wspólnoty Parafialnej za wielkie zaangażowanie, przygotowanie i obecność na uroczystości przed tygodniem. Dziękuję za wszystkie życzenia i modlitwy.

2/ Dzisiaj XXII Dzień Papieski pod hasłem Blask Prawdy. Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

3/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00.

4/ Spotkanie dla dzieci komunijnych w ramach różańca dla dzieci we wtorek lub w środę o 16.30 oraz w niedziele po Mszy św. o 13.00 w Jankowie.
Za tydzień w niedzielę (23.10) na Mszy św. o 11.00 i 13.00 poświęcenie różańców dzieci komunijnych.

5/ Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w każdą niedziele o 17.00 (gr. 1) oraz po Mszy Świętej wieczornej – ok.18.45 (gr. 2).

6/ W naszej archidiecezji, każdego dnia w wyznaczonej parafii odbywa się całodzienna adoracji. Nasz parafia, taka adoracje będzie przeżywać w najbliższą sobotę (22.10) we wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II. Adoracja od 08.30 do 18.30. Serdecznie zachęcamy naszych parafian do choć krótkiej chwili osobistej adoracji w tym dniu. Polecamy modlitwie naszą parafialną wspólnotę.

7/ Nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do piątku o 17.30, a w sobotę o 7.30. W niedziele będziemy odmawiać dziesiątek różańca w ramach dziękczynienia na każdej Mszy św.
Nabożeństwo różańcowe dla dzieci we wtorki i środy o 16.30.
Zachęcam do rodzinnego odmawiania różańca w naszych domach.
Przy wyjściu ustawiona jest skrzyneczka do której można składać stare, rozerwane różańce, medaliki. Zostaną one przekazane zakonnikowi, które daje im „drugie życie”.

8/ Trwają pracę remontowe w kaplicy w Jankowie Gdańskim. Przed nami także prace związane z pielęgnacja drzew wokół kościoła w Lublewie. Te prace rozpoczną się 24.10.
Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tace i na konto parafialne. Za tydzień taca przeznaczona jest na dzieła misyjne kościoła, dlatego taca inwestycyjna będzie za 2 tygodnie.

9/ Siostry misjonarki ze Wspólnoty Sług Ewangelii zapraszają maturzystów oraz studentów na wolontariat misyjny do Peru. Wyjazd odbędzie się we wrześniu 2023 r. Pierwsze spotkanie organizacyjne, we wtorek 18 października o godz. 19:00 w sali Duszpasterstwa Akademickiego “Na Czarnej” w Gdańsku Wrzeszczu. Szczegóły na plakatach.

10/ Młodzież szkół średnich pragnącą kreatywnie przeżywać swoją wiarę i zgłębiać ją w gronie rówieśników zapraszamy do współtworzenia Wspólnoty Młodych. Spotkania w każdą środę o godz. 18:30 w salce na nowej plebanii. Więcej informacji na temat Grupy na stronie internetowej naszej parafii w zakładce “Wspólnoty”. W najbliższą środę spotkanie wyjątkowo o godz. 18:45 w kościele.

11/ Przy wyjściu z kościoła i na ławkach zostały wyłożone kartki na „Wypominki”.

12/ Zmarła śp. Aleksandra Kałuska, l.96, z Jankowa Gdańskiego. Pogrzeb w poniedziałek (17.10).
Różaniec o 11.30, Msza pogrzebowa o 12.00.
Dobry Jezu a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie