XXVIII Niedziela Zwykła – 09.10.2022 r.

 

1/ Serdecznie zapraszamy naszą wspólnotę Parafialną na Mszę św. z obrzędem wprowadzenia na urząd Proboszcza
w niedzielę 09 października o 11.00. Po zakończonej uroczystości wszyscy są zaproszeni na słodki poczęstunek przy kościelnej dzwonnicy.

2/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do środy i w piątek od 17.00 do 18.00. W czwartek od 17.00 do 17.30.

3/ Spotkanie dla dzieci komunijnych w ramach różańca dla dzieci we wtorek lub w środę o 16.30 oraz w niedziele po Mszy św. o 13.00 w Jankowie.

4/ Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w każdą niedziele o 17.00 (gr. 1) oraz po Mszy Świętej wieczornej – ok.18.45 (gr. 2).

5/ Październik – miesiąc modlitwy różańcowej.
Nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do piątku o 17.30, a w sobotę o 7.30.
W niedziele będziemy odmawiać dziesiątek różańca w ramach dziękczynienia na każdej Mszy św. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci we wtorki i środy o 16.30.
W czwartek Dzień Fatimski – Różaniec o 17.30 odmówimy w procesji z figurką Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Nabożeństwo różańcowe w kaplicy w Jankowie we czwartki o 17.30.
Zachęcam do rodzinnego odmawiania różańca w naszych domach.
Przy wyjściu ustawiona jest skrzyneczka do której można składać stare, rozerwane różańce, medaliki. Zostaną one przekazane zakonnikowi, które daje im „drugie życie”.

6/ Po każdej mszy będzie możliwość złożenia ofiary do puszki na rzecz dzieł podejmowanych przez Wspólnotę Sług Ewangelii Miłosierdzia Bożego. Siostra Magda w niedługim czasie uda się na misję do Izraela, gdzie będzie pracować wśród chrześcijan będących tam w mniejszości i często zmagających się z trudnymi doświadczeniami.

7/ Trwają pracę remontowe w kaplicy w Jankowie Gdańskim. Przed nami prace związane z odmalowaniem kaplicy i uporządkowaniem. Osoby, które w jakikolwiek sposób mogłyby nam pomóc i wesprzeć prosimy o kontakt. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tace i na konto parafialne.

8/ Za tydzień obchodzić będziemy XXII Dzień Papieski pod hasłem Blask Prawdy. W tym dniu zbiórka do puszek na rzecz fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

9/ Parafia św. Floriana w Kolbudach zaprasza na 24 godziny dla Jezusa. ADORACJA JEZUSA z 10 na 11 października 2022 po Mszy o 18:00 w poniedziałek do 17:45 we wtorek. Okazja do Spowiedzi Świętej 18:30-21:00 (Pn.) i od 07:30 – 09:00 i 17:00-17:40 (Wt.).

10/ Zmarła śp Jolanta Kwiatek, l.60, z Lublewa Gdańskiego. Pogrzeb w poniedziałek. Różaniec o 14.30, Msza pogrzebowa o 15.00. Dobry Jezu a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie.