XXVII Niedziela Zwykła – 02.10.2022 r.

 

1/ DEKRET KSIĘDZA ARCYBISKUPA
Stosownie do kanonu 523 Kodeksu Prawa Kanonicznego, mocą niniejszego dekretu mianuję
Księdza mgr. Rafała WIRKUSA dotychczasowego Administratora Parafii pw. NMP Królowej Korony Polskiej
w Lublewie Gdańskim Proboszczem Parafii pw. NMP Królowej Korony Polskiej w Lublewie Gdańskim
w Dekanacie Kolbudy z dniem 1 października 2022 r.

Objęcie Parafii powinno się odbyć w formie protokolarnej w terminie do 10 października br. w obecności Księdza Dziekana Dekanatu Kolbudy, zgodnie ze Statutami III Synodu Gdańskiego.
Życząc obfitości łask Bożych na powierzonym stanowisku polecam Wielebnego Księdza Bożej Opatrzności
i opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu św. Józefa.

+ Tadeusz Wojda SAC Arcybiskup Metropolita Gdański

2/ Serdecznie zapraszamy naszą wspólnotę Parafialną na Mszę św. z obrzędem wprowadzenia na urząd Proboszcza w przyszłą niedzielę 09 października o 11.00. Po zakończonej uroczystości wszyscy są zaproszeni na słodki poczęstunek przy kościelnej dzwonnicy.

3/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do środy i w piątek od 17.00 do 18.00.

4/ Spotkanie dla dzieci komunijnych w ramach różańca dla dzieci we wtorek lub w środę o 16.30 oraz w niedziele po Mszy św. o 13.00 w Jankowie.

5/ Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w każdą niedziele o 17.00 (gr. 1) oraz po Mszy Świętej wieczornej – ok.18.45 (gr. 2).

6/ Październik – miesiąc modlitwy różańcowej.
Nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do piątku o 17.30, a w sobotę o 7.30.
W niedziele będziemy odmawiać dziesiątek różańca w ramach dziękczynienia na każdej Mszy św. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci we wtorki i środy o 16.30. Nabożeństwo różańcowe w kaplicy w Jankowie we czwartki o 17.30.
Zachęcam do rodzinnego odmawiania różańca w naszych domach.

7/ Październik, to także miesiąc, w którym w naszych modlitwach chcemy pamiętać o misjach i misjonarzach. Dlatego na mszach w przyszłą niedzielę (9 X) s. Magda Obarska, misjonarka, [przygotowująca razem z s. Izą młodzież z naszej parafii do bierzmowania] przybliży nam misyjny charyzmat swojej Wspólnoty, opowiadając o posłudze sióstr w odległych zakątkach świata. Po każdej mszy będzie możliwość złożenia ofiary do puszki na rzecz dzieł podejmowanych przez Wspólnotę Sług Ewangelii Miłosierdzia Bożego. Siostra Magda w niedługim czasie uda się na misję do Izraela, gdzie będzie pracować wśród chrześcijan będących tam w mniejszości i często zmagających się z trudnymi doświadczeniami.

8/ W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
I czwartek – modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne. W Jankowie Msza św. o godz. 17.00 okazja do spowiedzi od 16.30. W Lublewie Msza św. o godz. 18.00, po Mszy św. zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 24.00, o 23.00 Godzina Święta.
I piątek – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
Okazja do spowiedzi w Lublewie od 16.30. Msza św. o 18.00 w intencji osób uzależnionych.

9/ Trwają pracę remontowe w kaplicy w Jankowie Gdańskim. Pracę związane z nowa instalacja elektryczną dobiegają końca. Przed nami prace związane z odmalowaniem kaplicy i uporządkowaniem. Osoby, które w jakikolwiek sposób mogłyby nam pomóc i wesprzeć prosimy o kontakt. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tace i na konto parafialne.

10/ Za tydzień (09.10) odbędzie się liczenie wiernych obecnych w kościele i przyjmujących komunie świętą.

11/ Zachęcam do czytania prasy katolickiej, dzisiaj bardzo duży wybór: Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 8 zł. Wydanie Gościa Niedzielnego Extra – poświęcone Miłosierdziu Bożemu w cenie 12 zł. Z okazji 5 lecia istnienia czasopisma Galilea (stworzonego i prowadzonego przez ks. bpa Piotra Przyborka) został wydany numer Specjalny Galilei w całości poświęcony Jezusowi Chrystusowi – cena 15 zł

12/ Parafia św. Floriana w Kolbudach zaprasza na 24 godziny dla Jezusa. ADORACJA JEZUSA z 10 na 11 października 2022 po Mszy o 18:00 w poniedziałek do 17:45 we wtorek.
Okazja do Spowiedzi Świętej 18:30-21:00 (Pn.) i od 07:30 – 09:00 i 17:00-17:40 (Wt.)