XX Niedziela Zwykła – 14.08.2022 r.

 

1/ Dzisiaj przeżywamy będziemy odpust parafialny w kaplicy p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Jankowie Gdańskim. Mszę św. Odpustową w intencji mieszkańców Jankowa Gdańskiego o 13.00 w kaplicy w Jankowie Gdańskim poprowadzi i homilie wygłosi ks. Michał Bielan. Po Mszy Świętej wraz z Panem Sołtysem zapraszam do Świetlicy na kawę i słodki poczęstunek. Dziękuję serdecznie Panu Sołtysowi i wszystkim zaangażowanym Paniom za przygotowanie naszego świętowania w świetlicy. Bóg zapłać.

2/ Jutro uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Zielnej. Msze święte 7.30, 9.30, 11.00, 13.00 (Jankowo), 18.00. Podczas każdej Mszy św. święcenie wianków zbóż i kwiatów.

3/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od wtorku do piątku od 17.00 do 18.00.

4/ Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.45.

5/ 20 sierpnia, w sobotę, o 10.00 w Archikatedrze Oliwskiej ks. Piotr Przyborek przyjmie święcenia biskupie. Jako swoje zawołanie biskupie wybrał słowa – „Jesteśmy dziećmi Bożymi”. Pamiętajmy w tych dniach w swoich modlitwach o biskupie nominacie Piotrze.

6/ W czwartek przyjeżdżają do naszej gminy na wakacje doświadczone wojną dzieci i młodzież z Ukrainy. Urząd Gminy razem z GOPS-em prowadzi zbiórkę rzeczy na wyprawki szkolne. Potrzebne są piórniki, plecaki, tornistry, kredki, zeszyty, wszystkie przydatne w szkole rzeczy. Chętni, którzy chcą pomóc mogą przynosić rzeczy do Gops-u, naszych Sołtysów, do kościoła jutro albo w następną niedziele. Pan Wójt i organizatorzy akcji z góry serdecznie dziękują za okazaną solidarność i serce.

 

Zapowiedzi przedślubne

2022/15 (14.07 – 21.08.2022)

Mateusz Zinkel, kawaler
Parafia NMP Królowej Korony Polskiej w Lublewie Gd.

Aleksandra Małgorzata Kocbuch, panna
Parafia NMP Królowej Korony Polskiej w Lublewie Gd.