XVIII Niedziela Zwykła – 31.07.2022 r.

1/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do środy i w piątek od 17.00 do 18.00.

2/ Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.45.

3/ W poniedziałek (01.08) o 18.30 Msza Święta w intencji Ruchu Szensztackiego – Rodzin przyjmujących obraz Matki Bożej Pielgrzymującej. Po Eucharystii spotkanie w salce na plebani.

4/ W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek – modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne. W Jankowie Msza św. o godz. 17.00 okazja do spowiedzi od 16.30. W Lublewie Msza św. o godz. 18.00, po Mszy św. zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 24.00, o 23.00 Godzina Święta. I piątek – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi w Lublewie od 16.30. Msza św. o 18.00 w intencji osób uzależnionych.
W piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzę chorych z Komunią św.
I sobota – nabożeństwo I sobót rozpoczniemy o godz. 07.30.

5/ W ramach zbiórki do puszek na pomoc w leczeniu ks. Kazimierza Południaka zebraliśmy kwotę 6200 zł. Ks. Kazimierz i jego bliscy poprosili o przekazanie wyrazów wdzięczności i dziękują za hojny dar i okazane serce. Wraz z Panem Kościelnym odwiedziliśmy ks. Kazimierza w ostatni czwartek, przekazując pozdrowienia, zapewnienie o modlitwie oraz zebraną kwotę pomocy.

6/ Zakończone zostały prace na cmentarzu przy budowie odcinka ogrodzenia i wstawienia bocznej bramy. Pragnę wyrazić słowa podziękowania dla pana Grzegorza Romanowskiego za ufundowanie betonowych elementów płotu, Zakładowi Pogrzebowemu „Święty Józef” za współfinansowanie zakupy bramy. Koszt inwestycji jaki poniosła parafia to kwota 6600 zł.

7/ Zwracam się z prośbą, aby ewentualną potrzebę otwarcia bramy cmentarnej związaną z praca przy nagrobkach zgłaszać z pewnym wyprzedzeniem.

8/ Dzisiejsza kolekta jest naszą tacą inwestycyjną. Za wszelkie ofiary przekazywane na rzecz parafii w czasie kolekty i na konto parafialne składam serdeczne podziękowanie. Najbliższe plany prac przed nami to wycinka 2-3 drzew i pielęgnacja drzew wokół kościoła i przy parkingu. Wstępny koszt prac szacowany jest na około 10 000 zł. Parafia uzyskała już zgodę Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na wykonanie prac.

9/ Zmarła śp. Honorata Szostak l.99 – pogrzeb 01.08 (poniedziałek). 13.30 różaniec, 14.00 Msza św.
Pomódlmy się za naszych zmarłych – Dobry Jezu a nasz Panie….