XVII Niedziela Zwykła – 24.07.2022 r.

 

1/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00.

2/ Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.45.

3/ 24 lipca 2022 (niedziela)o 16.00 na stadionie w Kolbudach odbędzie się charytatywny mecz o puchar starosty gdańskiego strażacy vs oldboys Kolbudy. Celem spotkania jest zbiórka pieniędzy na nowy wóz strażacki dla OSP Pręgowo. W programie mecz, wystawa sprzętu strażackiego, legendarna grochówka, słodkie wypieki. Serdecznie zapraszamy do włączenia się do akcji.

4/ Parafia św. Antoniego w Brzeźnie organizuje pielgrzymkę autokarową do Włoch w terminie 08-17.10.2022. Zainteresowanych szczegółowymi informacjami proszę o kontakt ze mną.

5/ 28 lipca wyruszy w drogę po raz 40 Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Przed tron Królowej Polski dotrą 12 sierpnia. Pamiętajmy w tym czasie w naszych modlitwach o ks. kierowniku Łukaszu i pielgrzymach, a szczególnie o naszych parafianach, którzy ruszą w drogę. Prosimy, aby w swojej modlitwie pamiętali o naszej Parafii.

6/ Dzisiaj zgodnie z zapowiedzią i prośbą przeprowadzamy przed kościołem zbiórkę do puszek na rzecz pomocy w rehabilitacji i leczeniu ks. Kazimierza Południaka byłego naszego proboszcza. Za modlitwę i okazane serce składam serdeczne podziękowania w imieniu ks. Kazimierza, jego rodziny i własnym. Bóg zapłać.

7/ W dniu jutrzejszym rozpoczną się pracę przy montażu nowego odcinka płotu na naszym cmentarzu.

8/ Została wykonana przycinka drzew przy kościele i na cmentarzu będących pomnikami Przyrody. Na cmentarzu prace będą kontynuowane w sierpniu. Prace te zostały wykonane przez Urząd Gminy w Kolbudach.

9/ W przyszłą niedzielę kolekta będzie naszą taca inwestycyjną. Za wszelkie ofiary przekazywane na rzecz parafii w czasie kolekty i na konto parafialne składam serdeczne podziękowanie. W przyszłą niedzielę Msza św. o 09.30 w intencji Parafian i wszystkich dobrodziejów wspierających naszą parafię.

10/ W tym tygodniu odeszły do Pana:
śp. Elżbieta Cierpińska l.59 z Bąkowa
śp. Ermina Kudłacka l.88 z Jankowa Gdańskiego
Wieczny odpoczynek racz naszym zmarłym dać Panie…

 

Zapowiedzi przedślubne

2022/12 (17.07 – 24.07.2022)
Rafał Józef Spisak, kawaler
Parafia NMP Królowej Korony Polskiej w Lublewie Gd.

Sara Cempel, panna
Parafia św. Wojciecha w Koszalinie

2022/13 (17.07 – 24.07.2022)
Łukasz Dorawa, kawaler
Parafia NMP Królowej Korony Polskiej w Lublewie Gd.

Natalia Murawska, panna
Parafia NMP Królowej Korony Polskiej w Lublewie Gd.