XVI Niedziela Zwykła – 17.07.2022 r.

 

1/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00.

2/ Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.45

3/ Pani Sołtys i rada sołecka serdecznie zapraszają na festyn rodzinny, który odbędzie się 23.07. sobota , w godz. 15-24. przy ul. Bukowej obok cmentarza. Zapewniamy mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, dmuchańce, konkursy, loteria fantowa, grochówka i ognisko. Zabawa pod chmurką.

4/ 24 lipca 2022 o 16.00 na stadionie w Kolbudach odbędzie się charytatywny mecz o puchar starosty gdańskiego strażacy vs oldboys Kolbudy. Celem spotkania jest zbiórka pieniędzy na nowy wóz strażacki dla OSP Pręgowo.
W programie mecz, wystawa sprzętu strażackiego, legendarna grochówka, słodkie wypieki. Serdecznie zapraszamy do włączenia się do akcji.

5/ Parafia św. Antoniego w Brzeźnie organizuje pielgrzymkę autokarową do Włoch w terminie 08-17.10.2022. Zainteresowanych szczegółowymi informacjami proszę o kontakt ze mną.

6/ Ksiądz KAZIMIERZ POŁUDNIAK, był proboszczem naszej parafii w latach 1996-2015, obecnie jest w bardzo ciężko chory. Na skutek niedokrwienia nogi i wystąpienia efektu tzw. stopy cukrzycowej konieczna była amputacja lewego podudzia. Ze szpitala ksiądz trafił do mieszkania swej siostry i jej męża w Gdyni. Niestety w marcu księdza Kazimierza dopadł COVID-19. Choć wrócił po przebyciu zakażenia stosunkowo szybko ze szpitala, to ta choroba prawdopodobnie zaskutkowała pogorszeniem się stanu neurologicznego księdza. Na początku maja był w szpitalu i został stamtąd wypisany ze złym rokowaniem i w bardzo złym stanie.
Ze szpitala trafił ponownie do siostry. Walkę o poprawę stanu jego zdrowia trzeba było rozpocząć nie tylko od nowa, ale zdecydowanie bardziej intensywnie i wielostronnie. Ksiądz wrócił ze szpitala praktycznie bez możliwości poruszania się i komunikowania, z problemami w przyjmowaniu jedzenia i picia oraz z absolutnym brakiem samodzielności, wymagając sprawowania nad nim całodobowej opieki. Wskutek wielostronnej rehabilitacji jest już trochę lepiej, choć nadal występują problemy z komunikacją werbalną (afazja) i ksiądz jest nadal pacjentem leżącym i całkowicie niesamodzielnym. Możliwa stała się jednak ograniczona komunikacja niewerbalna, pojawiają się coraz większe możliwości ruchowe rąk, ustabilizowało się ciśnienie krwi i poziom cukru.
Ksiądz jest pod opieką lekarza rodzinnego i kardiologa. Odbyły się konsultacje z neurochirurgiem, neurologiem i neurologopedą. Rodzina poszukuje jednak nadal dobrego neurologa, który zechciałby systematycznie nadzorować leczenie księdza w domu. Dwa, trzy razy w tygodniu dojeżdża do księdza rehabilitant ruchowy. Dwa razy dziennie wykwalifikowana pielęgniarka pomaga w utrzymaniu higieny księdza, zmienia opatrunki, dba o leczenie i niepowstawanie nowych odleżyn.
Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy okazują księdzu i nam, opiekującym się nim pomoc i wsparcie. Ufamy, że najistotniejsza pomoc dla księdza to MODLITWA w intencji jego powrotu do zdrowia. Każdy z parafian, który mógłby wesprzeć terapię księdza Kazimierza finansowo, uczyniłby niezwykle ważny gest. Dziękujemy! Bóg zapłać!
W przyszłą niedzielę (24.07.2022) przeprowadzimy przed kościołem zbiórkę do puszek na rzecz pomocy w rehabilitacji ks. Kazimierza.

7/ W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Jerzy Rautenberg l.75 z Jankowa Gdańskiego,
śp. Grzegorz Tworkowski l.48 z Kolbud, śp. Andrzej Srock, l.61 z Bąkowa. Zmarła śp. Elżbieta Cierpińska l.59 z Bąkowa. Wieczny odpoczynek racz naszym zmarłym dać Panie…

 

Zapowiedzi przedślubne

2022/12 (17.07 – 24.07.2022)
Rafał Józef Spisak, kawaler
Parafia NMP Królowej Korony Polskiej w Lublewie Gd.

Sara Cempel, panna
Parafia św. Wojciecha w Koszalinie

2022/13 (17.07 – 24.07.2022)
Łukasz Dorawa, kawaler
Parafia NMP Królowej Korony Polskiej w Lublewie Gd.

Natalia Murawska, panna
Parafia NMP Królowej Korony Polskiej w Lublewie Gd.