XV Niedziela Zwykła – 10.07.2022 r.

 

Czcigodni Bracia w Kapłaństwie, Drodzy Diecezjanie!
Nasza wspólnota archidiecezjalna otrzymała dar nowego biskupa pomocniczego. Papież Franciszek w dniu 6 lipca mianował na ten urząd księdza Piotra Przyborka, dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej.
Przyjmujemy z radością nowego pasterza i wyrażamy Bogu za niego wdzięczność.

Dzieląc się tą radością, bardzo proszę wszystkich: kapłanów, osoby konsekrowane, członków wspólnot i ruchów religijnych oraz wiernych świeckich, aby otoczyć biskupa nominata modlitwą. Polecajmy go dobremu Bogu i wypraszajmy dla niego Bożą moc, aby jego posługa pasterska przynosiła obfite owoce dla dobra naszej archidiecezji.
+ Tadeusz Wojda SAC, Metropolita Gdański

1/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00.

2/ Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.45

3/ W środę (13.07) przypada Dzień Fatimski. Zapraszam na nabożeństwo o 17.30.
Odmówimy różaniec w procesji z figurą Matki Bożej wokół naszej świątyni.

4/ W tym roku przypada 40 lecie Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach Świętych kazania wygłosi ks. Łukasz Grelewicz – kierownik Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki. Po Mszach św. będzie można zapisać się do grupy biało złotej pielgrzymki, porozmawiać z pielgrzymami. Będzie także zbiórka do puszek na potrzeby organizacyjne pielgrzymki.

5/ W drugiej połowie lipca planowane są prace przy budowie betonowego ogrodzenia na Cmentarzu na odcinku ok. 60 m. oraz montaż bramy.

6/ Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli.