XII Niedziela Zwykła – 19.06.2022 r.

 

1/ Procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała do czwartku po wieczornej Mszy Świętej. Nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa codziennie po wieczornej Mszy Św.

2/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00.

3/ Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.45.

4/ Zapraszam w poniedziałek (20.06) na Mszę Świętą o 09.00, która będzie sprawowaną przez wszystkich księży naszego dekanatu na rozpoczęcie Dekanalnego Spotkania Księży.

5/ W czwartek 23 czerwca, uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela oraz dzień Ojca. W tym dniu zakończenie oktawy Bożego Ciała i poświęcenie wianków.

6/ Zapraszam dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły na Mszę Świętą dziękczynną z okazji zakończenia roku szkolnego w czwartek o 08.30.

7/ W piątek 24 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje zachowanie postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

8/ W sobotę, 25 czerwca, w liturgii wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

9/ Składam serdeczne podziękowania dla Parafian i Gości za udział w procesji i wspólną modlitwę w uroczystość Bożego Ciała. Dziękuje budowniczym ołtarzy, dzieciom sypiącym kwiatki, dzieciom pierwszokomunijnym, dziękuję niosącym sztandary, figurkę i kapliczki Matki Bożej, panom niosącym baldachim, nagłośnienie, Ochotniczej Straży Pożarnej za sztandar, asystę i zapewnienie nam bezpieczeństwa. Podziękowania dla Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii, Liturgicznej Służby Ołtarza, Panom Kościelnym, Prowadzącym Śpiew. Dziękuję za przygotowanie terenu wokół kościoła.

10/ W dniach 25.06 – 03.07 posługę duszpasterską w naszej parafii będzie pełnił ks. Andrzej Bulczak- przez ostatnie 14 lat był misjonarzem na Białorusi.

11/ W przyszłą niedzielę taca będzie naszą czerwcową kolektą inwestycyjną. Za wszelkie złożone ofiary – „Bóg zapłać”.

12/Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zachęcam do nabycia nowego numeru biblijnego czasopisma „Galilea”. Tym razem opowiada o przypowieściach Pana Jezusa. Dołączony jest dodatek w języku ukraińskim. Koszt „Galilei” to 12 zł

 

Zapowiedzi przedślubne

10/2022 (12 – 19.06.2022)
Karol Muszyński,
Parafia NMP Królowej Korony Polskiej w Lublewie Gd.

Agnieszka Muszyńska,
Parafia NMP Królowej Korony Polskiej w Lublewie Gd.