Uroczystość Najświętszej Trójcy – 12.06.2022 r.

1/ Nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa codziennie po wieczornej Mszy Św.

2/ Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do środy i w piątek od 17.00 do 18.00.

3/ W poniedziałek przypada Dzień Fatimski. Zapraszam na nabożeństwo o 17.30. Odmówimy różaniec w procesji z figurą Matki Bożej wokół naszej świątyni.

4/ Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.45.

5/ W najbliższy czwartek, 16 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu o 7.30 w Jankowie, 9.30, 11.00 i 18.00. Po Mszy św. o 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. I – przy starej plebani (Jankowo), II – na ul. Szkolnej (Bielkowo), III – przy sklepie Patoka (Bąkowo), IV – przy kościele (Lublewo).
Udział w procesji jest naszym publicznym wyznaniem wiary. Zachęcam i proszę o udekorowanie trasy i naszych domów. Zapraszam do udziału w procesji dzieci komunijne w swoich strojach oraz dzieci sypiące kwiatki. Próby sypania kwiatków w poniedziałek, wtorek i środę o 16.30. Jednocześnie bardzo proszę o przynoszenie płatków kwiatów dla dzieci, które można przynosić do zakrystii albo na plebanię. Zachęcam i zapraszam do aktywnego włączenia się w naszą parafialną procesję.

6/ Procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy Świętej, z wyjątkiem Niedzieli, gdy procesja będzie po Mszy Św. o 11.00.

7/ Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli w cenie 8 zł, a także numer specjalny Gościa Niedzielnego poświęconego cudom eucharystycznym w cenie 12 zł.

8/ Zmarł nasz parafianin śp. Franciszek Górlikowski l.86 z Lublewa – Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

Zapowiedzi przedślubne

9/2022 (05 – 12.06.2022)
Krzysztof Jan Tomkowski, kawaler
Parafia Św. Maksymiliana Kolbego – Gdańsk Suchanino

Sylwia Emilia Weglerska, panna,
Parafia NMP Królowej Korony Polskiej w Lublewie Gd.

10/2022 (12 – 19.06.2022)
Karol Muszyński,

Agnieszka Muszyńska,